kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

UDC vreest niet voor Dance Valley

SPAARNWOUDE - Door het drama dat zich heeft afgespeeld tijdens Love Parade in het Duitse Duisburg wordt UDC Events BV deze dagen overstelpt met vragen. UDC organiseert Dance Valley dat zaterdag 7 augustus voor de zestiende keer plaatsheeft in recreatiegebied Spaarnwoude. Daar komen naar verwachting 60.000 bezoekers.

In een reactie laat directeur Brian Bout weten: "Ik heb direct gezien dat er op enig moment fouten moeten zijn gemaakt. 1,4 miljoen mensen door een in- of uitgang loodsen van 20 meter breed kan en mag niet. Bij Dance Valley maken wij op circa 60.000 bezoekers tenminste twee gescheiden in- en uitgangen met een breedte van telkens 25 meter. In totaal dus vijftig meter. Losgelaten op de Love Parade zou daar tenminste zevenhonderd meter aan in- en uitgangen gecreëerd moeten zijn. Hoewel er geen doden vielen in de tunnel zelf, zijn bezoekers letterlijk in een val terechtgekomen. De paniek die vervolgens ontstond heeft uiteindelijk het leven gekost aan twintig mensen. De veel te kleine in- en uitgangen zijn dus de oorzaak", aldus de directeur.

Draaiboek
In 2001 ging het echter ook mis na afloop van Dance Valley toen het noodweer uitbrak en tientallen bezoekers niet weg konden komen en onderkoeld raakten. Bout: "Wat wij van 2001 geleerd hebben is dat er één draaiboek moet zijn met één eindverantwoordelijke. De organisator in dat geval. Als je dat niet kunt garanderen, blijf je nergens meer. Dat bleek maar weer eens bij de slechte organisatie in Hoek van Holland. De kennis en ervaring die in 2001 werd opgedaan is niet alleen voor ons maar voor de gehele dance-industrie in Nederland een blauwdruk geworden. Ik hoop daarom van harte dat men in Duitsland net als wij leert van wat er gebeurd is."

Email Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland