kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Alerte getuige in het zonnetje gezet

VELSERBROEK - De politie in Velsen heeft donderdagochtend een getuige in het zonnetje gezet omdat door zijn oplettendheid de politie tweemaal een verdachte aan heeft kunnen houden van (poging tot) diefstal in de Velserbroek. Dit gebeurde op 24 juni en 1 juli.

Inbreker
De oplettende getuige meldde op 24 juni rond 01.45 uur dat er een man met een fiets en een ladder op het Vestingplein liep. Agenten zijn op zoek gegaan naar de man en vonden hem aan de achterzijde van het Polderhuis. De verdachte, een 24-jarige man uit Purmerend, had een tas met een zaklamp, een betonschaar, een stukgeknipt kettingslot en een kniptang bij zich. Bij een ingesteld onderzoek bleek dat de man had geprobeerd de bliksemafleider van het Polderhuis af te halen.

Ook ontbrak ongeveer 10 meter aan lood op het dak. De man is aangehouden en meegenomen naar het bureau. De ladder en het gereedschap zijn in beslag genomen. De politie onderzoekt of de man meer diefstallen en inbraken heeft gepleegd. 
 
Achtervolging
Daarnaast meldde hij woensdagnacht rond 03.00 uur  dat op de Zwanenbloembocht een auto met Pools kenteken twee verdachte personen zaten. Een ervan ging er bij het zien van de politie vandoor en gooide een rugzak weg. De politiemensen zagen dat de man ook inbrekersgereedschappen weggooide.

Na een korte achtervolging kon de verdachte worden aangehouden. Het gaat om een 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De 2e inzittende van de auto, een 29-jarige Eindhovense, is ook aangehouden.

De politie onderzoekt wat het tweetal op hun kerfstok heeft. De inbrekersgereedschappen zijn in beslag genomen. De politie is nog op zoek naar de rugtas.

Email Reageer op dit artikel. 1
1 REACTIE TOT NU TOE
Mr. Good
Mr. Good
|  586 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Leuk dat ze dat doen :) Ik heb overigens al meer dan 2 keer dit jaar iemand laten oppakken en daders van geweldsdelicten geïdentificeerd. Vond het al prima dat ik even gebeld werd en 1 keer persoonlijk bedankt. Waar ik nu benieuwd naar ben, is HOE ze de man in het zonnetje hebben gezet. Want, iemand in het zonnetje zetten was de afgelopen dagen niet zo moeilijk met dit mooie weer ;-)
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland