kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Weer daling aantal verkeersdoden

Vorig jaar zijn weer minder mensen in het verkeer omgekomen. Uit donderdag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het ministerie van Verkeer en Waterstaat blijkt dat er 720 mensen zijn overleden in het verkeer. Dat zijn er dertig minder dan in 2008.

Vooral in de leeftijdscategorie tussen 30 en 60 zijn er minder slachtoffers. Ook kwamen er minder automobilisten om het leven. Verkeersminister Camiel Eurlings is dankbaar dat de dalende trend zich voortzet. ,,We koersen langzaam maar zeker af op de doelstelling van maximaal vijfhonderd verkeersdoden in 2020.'' Hij maakt zich wel zorgen over het toenemend aantal verkeersgewonden.

Het aantal jongeren (18-24 jaar) dat omkwam in het verkeer, steeg vorig jaar naar 128 (2008: 107). Opvallend is de kleine daling van het aantal verkeersdoden in de leeftijd van 60 jaar en ouder. Sinds 2004 is het aantal doden onder de 60 met 26 procent afgenomen terwijl het aantal boven de 60 maar met 1,5 procent is gedaald. Voor een deel komt dat waarschijnlijk door de vergrijzing.

Voetgangers
Vorig jaar steeg het aantal omgekomen voetgangers met zes naar 68 in vergelijking met 2008. Achttien van hen kwamen om bij een voetgangersoversteekplaats. Het aantal verongelukte fietsers was 185 en is daarmee redelijk stabiel. Hoewel er meer motoren werden verkocht, is het aantal doden onder motorrijders nagenoeg gelijk aan dat van 2008: zeventig.

Bij 85 van de dodelijke ongevallen was een vrachtwagen betrokken. Daarbij zaten tien zogeheten 'dodehoekongevallen'. Op 60- en 70 kilometerwegen steeg het aantal dodelijke slachtoffers. Op 120 kilometerwegen daalde dat aantal.

Email Reageer op dit artikel. 5
5 REACTIES TOT NU TOE
naggeris
naggeris
|  655 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Jeemig de peemig. De redactie is weer op oorlogspad. Kennelijk nog niet bekend met het gegeven dat humorloosheid volgt op hersendood.
naggeris
naggeris
|  655 dagen geleden  |
reageer
niet ok
* deze reactie voldeed niet aan onze huisregels *
Vliegtuigjes
Vliegtuigjes
|  655 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Wel beter. gelukkig minder doden. @ Ga toch koikarpers houden ik ben het met je eens.
ga toch koikarpers houden
ga toch koikarpers houden
|  655 dagen geleden  |
reageer
niet ok
logisch. Files lopen uit de klauw dus gaat de snelheid naar beneden naar 25km/u gemiddeld. Word lastig om dan het leven te laten in aanrijding.
naggeris
naggeris
|  661 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Welke 30?
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland