HAARLEM - Komend weekend is de A200 (Amsterdamsevaart, gedeelte tussen Rottepolderplein en Keggeviaduct) volledig afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting gaat in op vrijdag 19 maart om 21.00 uur en duurt tot en met maandagochtend 22 maart 05.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de N205 (Schipholweg). De Waarderpolder en de oostelijke wijken blijven bereikbaar evenals de R. Nurksweg.
De afsluiting is gepland om de verlegde A200 aan te kunnen sluiten op de bestaande wegen. De aanpassingen zijn nodig om een vrij bouwterrein te verkrijgen voor de bouw van het viaduct. Tussen half maart en eind april 2010 zal de wegomlegging nog wel voor enige verkeershinder zorgen op de A200.
Betere verbinding
De fly-over legt een directe verbinding van de A200 naar de Waarderpolder. Dit creëert de mogelijkheid om op termijn de route naar de binnenstad te verleggen van de Amsterdamsevaart naar de Oudeweg. De bouw is mede mogelijk dankzij financiële bijdragen van de provincie Noord-Holland en het ministerie van Verkeer en Waterstaat.
Verkeerssituatie tijdens bouw
Omdat de fly-over het spoor kruist, begeleidt ProRail in opdracht van de gemeente de bouw van het nieuwe viaduct. Tijdens de bouw van de fly-over kan autoverkeer over de verlegde A200 om het bouwterrein heen rijden. Vanwege werkzaamheden wordt op de Amsterdamsevaart een snelheidsbeperking ingevoerd.
Het fietspad langs de noordzijde van het spoor onder het Keggeviaduct wordt vanaf april 2010 tijdelijk afgesloten. Fietsers worden omgeleid via de Veerplas.
Per januari 2012 kan het verkeer gebruik maken van de nieuwe fly-over.