ZORG & WELZIJN |
06 februari 2012
|
reageer
|
Door
Ecosol, dichtbij-meeschrijver
HAARLEM - ´We wonen, werken en recreëren met z’n allen in deze prachtige Kleverparkbuurt. Maar leven we soms ook niet een beetje langs elkaar heen? Onbekend maakt soms onbemind, een bekend gezegde…., maar geldt dat ook voor de Kleverparkbuurt? Hoe kunnen we elkaar ontmoeten, elkaar beter leren kennen, de koudwatervrees voorbij komen? Ecosol en Beschermd Wonen (BW) Kleverpark vonden het tijd voor een ontmoeting´
Al geruime tijd biedt het Activiteitencentrum van EcoSol dagbesteding aan mensen met een psychiatrische achtergrond in de Kleverparkbuurt. Ecosol is gevestigd in de Meester Cornelisstraat en organiseert veel leuke en leerzame activiteiten voor mensen die een beetje extra hulp en aandacht goed kunnen gebruiken. BW Kleverpark, onderdeel van de Regionale Instelling voor Beschermd Wonen Kennemerland/Amstelland en de Meerlanden, begeleidt dezelfde doelgroep en biedt waar nodig huisvesting.
Tijdens een eind vorig jaar door BW Kleverpark georganiseerde informatieavond bleken er bij veel buurtbewoners vragen te leven over de woonvorm. Ook kenden veel mensen het activiteitencentrum met de fietsenwerkplaats helaas niet. Daar moest verandering in komen! Astrid Valkenburg, coördinator bij Ecosol: “Samen met de RIBW hebben we onlangs een koffieochtend bij het activiteitencentrum georganiseerd voor buurtbewoners en bewoners van BW Kleverpark. De opkomst was niet heel groot, maar het was zeker de moeite waard. De zelfgebakken taarten en koekjes van het activiteitencentrum en de door buurtbewoners meegebrachte bloemen werden zeer gewaardeerd!”
Nancy gaf spontaan een rondleiding door het activiteitencentrum. Sabine en Poul zorgden voor de koffie en de thee. Er ontstond een geanimeerd gesprek tussen de bewoners en deelnemers van het activiteitencentrum. Het was dus een goede manier om elkaar eens nader te leren kennen en wat meer begrip voor elkaar te krijgen. Ecosol en BW Kleverpark kijken terug op een geslaagd initiatief dat naar meer smaakt. Idee is een zomerfeest te organiseren, in samenspraak met de buurt, waarbij volwassenen en kinderen welkom zullen zijn. Op naar de zomer!
St. Ecosol Leerbedrijven ondersteunt mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt. Binnen deze leerbedrijven wordt op methodische wijze gewerkt met en door mensen, voor wie arbeids- of sociale activering of dagbesteding de aangewezen weg is om maatschappelijk actief te worden. Zie voor meer informatie: www.ecosol.nl
De Regionale Instelling voor Beschermd Wonen Kennemerland/Amstelland en de Meerlanden (RIBW K/AM) is er voor mensen die (tijdelijk) kwetsbaar zijn door psychiatrische of psychosociale problemen. De RIBW biedt diverse vormen van begeleiding en activering, waar nodig in combinatie met huisvesting. Zie voor meer informatie: www.ribw-kam.nl