REGIO |
22 april 2011
|
7
|
Door Merel Schut, dichtbijredacteur
KOOG AAN DE ZAAN - In de wijk Oud Koog in Koog aan de Zaan ergeren buurtbewoners zich groen en geel aan de hoge verkeer- en parkeerdruk. Dat bleek woensdagavond tijdens een bijeenkomst over het wijkuitvoeringsplan.
Het Noordhollands Dagblad
schrijft over de sterke en zwakke punten die besproken werden tijdens de bijeenkomst. Sterk in de wijk is het betrokken wijkoverleg, de ligging aan de Zaan en industrieel en Zaans erfgoed. Als zwakke punten werd de ouderdom van de wijk genoemd, de beperkte ruimte, de doorsneden door A8 en de Leliestraat. Vergrijzing, meer alleenstaanden en de grote parkeer- en verkeerdruk vormen een bedreiging voor de wijk.
Tot slot is de Hoogstraat voor veel buurtbewoners ook een doorn in het oog. Automobilisten zouden zich hier niet houden aan de dertig kilometer zone en om de haverklap zouden er autospiegels sneuvelen. Meer lezen over de doelstellingen voor Oud Koog kan hier. De doelstellingen voor andere wijken staan op de website van de gemeente.
Wat zijn de sterke en zwakke punten van jou wijk? Laat je mening hieronder achter.