kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Biodanza... wat is dat nou weer?

ZAANDAM - Biodanza is zo'n beetje het best bewaarde geheim om meer van het leven te genieten (dan je nu al misschien doet). De kracht zit in de eenvoud, het zorgeloze genieten van dansen op muziek... en geloof het of niet, je wordt er een blijer mens van.








U heeft waarschijnlijk nog nooit van Biodanza gehoord en toch is het al in de jaren '60 van de vorige eeuw ontstaan en ontwikkeld door Rolando Toro Araneda (1924-2010) Vanuit zijn werkervaringen in de geneeskunde, hij was Professor in de psychologie en docent in de antropologische geneeskunde, ontdekte hij de kracht van muziek bij het in mensen tot uitdrukking laten komen van hun potentiële mogelijkheden. Dat bleek te werken bij patiënten maar ook bij gezonde mensen.

Biodanza is nooit een hype of modieuze activiteit geweest, terwijl je ziet dat zodra mensen ermee in aanraking komen het een diepe laag in ze raakt en het voor velen positief levensveranderend blijkt te zijn. Waar (gezondheids)hypes meestal een snel te bevredigen behoefte lijken op te lossen (en daardoor ook weer verdwijnen) is Biodanza een vorm van dansen en genieten van muziek waarbij je over een langere periode een positieve uitwerking bewerkstelligt die een meer blijvend karakter heeft. De kracht in het Biodanzasysteem zit in de eenvoud en het zorgeloze genieten van de muziek en dat je er tegelijkertijd gratis en voor niets ook nog 'beter van wordt'.

Biodanza is een systeem voor menselijke ontwikkeling, dat mensen helpt meer uit hun leven te halen. De 3 a 4 jarige opleiding voor Biodanzadocent spreekt van het tot bloei laten komen van je genetisch potentieel. Daarmee wordt gedoeld op de omvangrijke mogelijkheden die we als mens hebben en waar we over het algemeen maar zo weinig van gebruiken. In onze dagelijkse beslommeringen komen we daar niet meer aan toe. We leven in een keurslijf, dat ook zo z'n doel heeft, maar wel beperkend is.

Hoewel Biodanza geen therapie is, heeft het een helend effect. Het heeft als doel om de gehele mens in beweging te krijgen, zowel van binnen als van buiten, en alle onderdelen die biologisch gezien nauw samenwerken, weer tot een geïntegreerd geheel te krijgen. Niet zoals in sport bijvoorbeeld waar je in 1 ding (bij voorkeur) heel goed (liefst de beste) moet worden of waarbij alleen maar je fysieke conditie er toe doet. Bij Biodanza wordt er gedanst maar daarbij gaat het niet over iets goed, of mooi, kunnen... of pasjes leren. Het gaat over genieten, contact met jezelf en de wereld om je heen en dat je jouw gevoel van hier op deze aarde in leven te zijn veel meer gaat ervaren dan je gewend bent. Eerlijkheid gebied wel te zeggen dat je in het proces van Biodanza doen ook delen tegen kunt komen die in je leven die minder leuk voelen. Maar in plaats van ze als probleem te zien en het daar vanuit aan te pakken, werken we bij Biodanza met het versterken van onze lichte kant waardoor problemen meer lucht krijgen, in plaats van dat we experts proberen te worden in ons lijden. Daarmee lost onze obsessie met het wegmaken van minder fijne gevoelens (voor een deel) op en hebben we meer energie en levenslust om het leven aan te kunnen met alles wat er is.

Dat is nogal wat. gezegd.. en eigenlijk geldt ondanks al deze woorden dat Biodanza zich eigenlijk niet in tekst laat uitleggen. Je zou bijvoorbeeld tot hier gelezen kunnen hebben en denken dat het een wazige activiteit is. En terwijl wat hierboven staat allemaal waar is, is Biodanza een heel aards en wetenschappelijk onderbouwd systeem dat gebruik maakt van verschillende disciplines zoals de Biologische wetenschappen en de Fysiologie.

Door het een poosje te proberen kun je eigenlijk pas voelen hoe het werkt en of het voor jou werkt. In praktische zin kom je gewoon in lekker zittende kleding en dansen we op blote voeten op nauwkeurig voor iedere dans geselecteerde muziek en word je uitgenodigd om de muziek je in beweging te laten zetten. 

Eric Breider is onlangs een nieuwe Biodanzagroep gestart in Zaandam waar nog meer mannen en vrouwen van harte welkom zijn. Hij faciliteert Biodanza op de maandagavond onder supervisie in een mooie, speciaal voor Biodanza ingerichte ruimte aan de Oostzijde 355, Zaandam. Omdat Eric er in gelooft dat Biodanza voor heel veel mensen iets positiefs in hun leven kan bijdragen, maar ook begrijpt dat de drempel voor iets onbekends vaak hoog is, biedt hij aan dat je gratis kan komen kennismaken als je dit artikeltje print en meebrengt. 

Meld je wel graag van tevoren aan. Zie www.biodanzametEric.nl voor verdere gegevens en even bellen mag ook: 020-3456191. 

Kunt u niet op maandag, dan kunt u ook kennismaken met Biodanza in andere groepen op andere tijdstippen in de week. Zie hiervoor www.biodanzanederland.nl

U bent van harte uitgenodigd.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen uitgaansnieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland