kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

AZ stelt met gelijkspel teleur in Zweden

ALKMAAR - MALMÖ - AZ heeft woensdag nagelaten zich al te verzekeren van een plek in de volgende ronde van de Europa League. Het elftal van trainer Gertjan Verbeek stelde vooral de eerste helft teleur tegen het Zweedse Malmö FF, dat tot woensdag nog geen punt pakte: 0-0.

Bij een overwinning had het laatste groepsduel van AZ tegen Metalist Charkov, op 15 december, er nauwelijks nog toe gedaan. Na het gelijke spel in Zweden moet AZ zich tegen de club uit Oekraïne nog maar zien te plaatsen voor de knock-outfase. Metalist Charkov heeft na de zege van 4-1 op Austria Wien 13 punten en is zeker van groepswinst. Dat kan een voordeel zijn voor AZ, dat in de zesde en laatste speelronde 2 punten voorsprong verdedigt op Austria Wien.

AZ stelde in de eerste helft flink teleur en kon geen moment aantonen waarom het in de eredivisie ruim bovenaan staat. De Alkmaarders speelden zonder aanvoerder Niklas Moisander (geblesseerd) en Pontus Wernbloom (geschorst). Halverwege de eerste helft moest bovendien Roy Beerens met een blessure naar de kant.

Zonder die drie belangrijke spelers lukte het AZ niet het verschil te maken. De Noord-Hollanders mochten zelfs blij zijn dat ze voor rust niet op achterstand kwamen. Mathias Ranégie, Pontus Jansson en Daniel Larsson kregen aardige kansen voor de Zweden. ,,We speelden in een te laag tempo'', oordeelde Verbeek. ,,Tegen zo'n behoudende ploeg moet je in een hoger tempo voetballen.''

Bij AZ mocht Erik Falkenburg bij afwezigheid van Wernbloom weer eens vanaf het begin meedoen, maar de oud-Spartaan kon niet overtuigen. Celso Ortiz kwam hem 17 minuten voor tijd vervangen.

Na rust nam AZ het initiatief en dat leverde ook kansen op. Adam Maher stuitte van dichtbij op doelman Johan Dahlin en niet veel later schoot de jeugdinternational in kansrijke positie voorlangs. Ook Rasmus Elm, in de eredivisie vaak belangrijk met vrije trappen, kon de score niet openen.

,,Thuis moeten we het tegen Metalist gewoon afmaken'', zei Maher na afloop gedecideerd.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen sportverslag
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland