Regio | 26 februari 2010
|
reacties (1)
ZAANDIJK - Inwoners van Zaanstad kunnen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart op bijzondere manieren stemmen. Zo rijdt er een speciale bus die omgebouwd is tot mobiel stembureau. Dit stembureau is bedoeld om scholieren dicht bij hun school hun stem uit te laten brengen. Ook niet-scholieren kunnen er terecht. Op deze manier is er een stembureau altijd dicht in de buurt van wonen, werken of winkelen.
Ook komt er op het busstation voor het NS station Assendelft/Krommenie een stembureau. Speciaal voor reizende kiezer die van de trein gebruik maakt. In het ROC complex op het Cypressehout in Zaandam komt een stembureau speciaal voor de studenten. Ook omwonenden kunnen hier terecht. In totaal zullen 73 stembureaus geopend zijn.
Het schema van de rijdende bus ziet er als volgt uit:
08.00-09.30 uur St. Michaëlcollege Leeghwaterweg 7, Zaandam
10.00-11.30 uur Pascal College Pascalstraat 4, Zaandam
12.00-13.30 uur Zaanlands Lyceum Vincent van Goghweg 42, Zaandam
14.30-16.00 uur Betrand Russelcollege Erasmusstraat 28, Krommenie
16.30-19.00 uur NS station Zaandam uitgang RPO Ebbehout 31, Zaandam
Om te stemmen is de stempas nodig en een geldig legitimatiebewijs. Bij het uitbrengen van een volmachtstem is een kopie van het legitimatiebewijs van de volmachtgever nodig. Alle stembureaus gaan om 7.30 uur open en sluiten om 21.00 uur. De bus is hierop een uitzondering. Deze start om 8.00 uur en stopt om 19.00 uur.