REGIO |
18 juli 2012
|
18
|
Door
Dewi Oudijk, dichtbijredacteur
ZAANDIJK - Het station Koog-Zaandijk krijgt in 2013 een opknapbeurt. Drie nieuwe liften en een opknapbeurt van de tunnel gaan ervoor zorgen dat Station Koog-Zaandijk voldoet aan de eisen van deze tijd. De gemeente wil het station graag omdopen tot station Zaanse Schans.
Deze naam stuit echter op bezwaren bij de naamgevingcommissie van ProRail en de NS die stations altijd naar geografische plekken noemen. Dat staat te lezen in de wijkkrant Oud-Zaandijk.
Prettig wachten
Als eerste krijgt de wachtruimte op het perron een opfrisbeurt. De wanden worden bekleed met een mooi roestvrijstalen reliëf. Dit past volledig in het ProRail-programma ‘prettig wachten’, dat op verschillende stations wordt uitgevoerd om het verblijf op en rond de stations te veraangenamen. Daarna wordt de tunnel aangepakt, gelijktijdig met de aanleg van de liften, zodat de overlast voor reizigers zo kort mogelijk duurt.
In 2014 is het station weer voor iedereen toegankelijk.
Tekst: Kijk op Zaandijk