REGIO |
09 februari 2012
|
23
|
Door
Dewi Oudijk, dichtbijredacteur
ZAANDAM - Je fiets plaatsen in het centrum van Zaandam is een behoorlijke opgave. Fietsen worden nu op elk leeg stukje straat geplaatst. Rommelig en onhandig voor nood-en hulpdiensten. De gemeente komt met dé oplossing; de fietsrekken bij de Hermitage en de C&A vervangen door blauwe fietsparkeervakken. Maar is dat wel zo'n goed idee?
De blauwe vakken zijn voor het winkelend publiek dat even kort de fiets wil stallen. Nu kunnen ze vaak de fiets niet kwijt in de overvolle rekken. Die rekken worden bezet gehouden door forenzen, zo meent de gemeente Zaanstad.
In deze vakken komen géén rekken te staan, helemaal niet rommelig. En daardoor zijn de vakken niet aantrekkelijk voor forenzen. Die willen hun fiets namelijk ergens aan vast zetten, en de rest van de fietsen de mensen niet?
De ‘langparkeerders’, zoals de gemeente ze noemt, mogen hun stalen ros op het Noordschebos en aan de overkant van de Provincialeweg, bij kantoorgebouw de Icoon plaatsen. Daarin worden ze sinds maandag ‘gecoacht’.
Het aanbrengen van de fietsparkeervakken is een proef. Na enige tijd zal de gemeente nagaan of de maatregel het gewenste effect heeft. Op maandag 20 februari starten de werkzaamheden. Een week later zijn de fietsparkeervakken klaar.
In het centrum en het stationsgebied zijn nu ongeveer 4.700 plaatsen, waaronder het (gratis) Fietspakhuis op de Vinkenstraat met ruimte voor 700 fietsen. Volgens tellingen van de gemeente zijn er op dit moment voldoende fietsparkeerplaatsen, zowel voor winkelend publiek als forenzen. Het is dan wel zaak dat forenzen gebruik maken van de stallingen die voor hen bestemd zijn, zoals op het Noordschebos en bij de Icoon.
Wat vind jij? Reageer op onze stelling.