OOSTZAAN - In De Bieb Zaandam is tot 2 januari 2012 een gevarieerde tentoonstelling te zien met schilderijen van onder andere bewoners van verzorgingshuis Evean Lishof in Oostzaan.
Eens in de twee weken komt een groep van circa twaalf ouderen bij elkaar om onder leiding van activiteitenbegeleider Gina van Benthem te schilderen. Er wordt veel geschilderd aan de hand van een thema, maar deelnemers zijn vrij in het beschilderen van een doek. Ondanks de hoge leeftijd of een beperking nemen de deelnemers het schilderen zeer serieus en zijn de resultaten prachtig.
De kunstenaars op leeftijd zijn dan ook met recht trots op hun resultaat en op de expositie. ‘Wie had ooit gedacht dat ik zoveel plezier mag beleven aan het maken van schilderijen en ze dan ook nog eens mag exposeren,’ aldus een stralende mevrouw Honingh, die pas op haar 90e is begonnen met schilderen. Enkele jaren geleden heeft de schildersgroep van Evan Lishof een expositie gehad in het atrium van de Kunstgreep in Oostzaan.
In verzorgingshuis Evean Lishof worden diverse workshops aangeboden, zoals speksteen snijden, vilten, handwerken en schilderen. De workshops zijn voor iedereen toegankelijk. De workshop schilderen wordt diverse keren in het jaar gegeven en bestaat uit vier bijeenkomsten. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingstijden van De Bieb Zaandam, Westzijde 170a te Zaandam. Maandag t/m vrijdag 09.00 - 20.30 uur, zaterdag en zondag 11.00 - 15.00 uur.
Voor meer informatie over de workshop, Gina van Benthem tel. 075-684 7040.