Ook dit jaar zijn er voor Audi volop historische momenten om bij stil te staan, zoals het feit dat precies dertig jaar geleden het eerste model met permanente vierwielaandrijving (quattro) werd gepresenteerd.
Tijdens de grootste oldtimerbeurs ter wereld, de Techno Classica, die van 7 tot en met 11 april in de Duitse stad Essen wordt gehouden, toont Audi ter gelegenheid hiervan vier bijzondere Audi quattro-modellen. In het Museum Mobile in het Audi Forum Ingolstadt zijn de modellen van 28 april tot en met 31 juli te bewonderen. De eerste Audi quattro, inmiddels bekend als oer-quattro, betekende in 1980 gelijk een sensatie. Zowel op de rallypaden en de circuits als op de openbare weg bleek de grip en de stabiliteit van de permanente vierwielaandrijving tot een compleet nieuwe, sportieve rijervaring te leiden.
Sinds de komst van de oer-quattro, is het aantal Audi quattro-modellen gestaag uitgebreid. Binnen elke modellijn biedt Audi tegenwoordige een ruime keuze quattro-varianten. Wereldwijd zijn al meer dan 2 miljoen quattro's verkocht.