ETEN & DRINKEN |
18 augustus 2011
|
reageer
|
Door Viola Demmers, dichtbijredacteur
ASSENDELFT - ‘Top van de berg’, maar ook ‘Drie vrienden’; dat is de betekenis van ‘Sanjou’, het Japanse restaurant aan het Kaaikhof in Assendelft. Een jaar geleden is het restaurant geopend, als een van de eerste ondernemingen op het nieuwe winkelcentrum. “Samen met twee vrienden ben ik dit Japanse restaurant vorig jaar gestart”, vertelt Jun-Yi. “We hebben allemaal al ervaring opgedaan in andere Japanse restaurants en besloten nu om zelf een restaurant te starten. In deze omgeving was nog geen goede Japanner gevestigd. Een vriend van ons wees ons op dit winkelcentrum De Saen.”
Gezond
Al het begin is moeilijk; dat hebben de drie vrienden ook ervaren. “Hoewel Japans eten steeds populairder wordt, is het voor veel mensen ook nog steeds heel onbekend. Veel mensen denken dat je bij een Japanner alleen vis kunt eten, maar dat is zeker niet het geval. We hebben ook eendenborst, ossenhaas en bijvoorbeeld kip. Japans eten wordt bereid met minder vet, het zijn kleine hapjes waardoor je niet snel teveel eet en het is gezond. En dat is wat mensen tegenwoordig nodig hebben.” Bij Sanjou wordt gewerkt met alleen verse producten.
Creatief
“We hebben daarnaast een erg creatieve kok, die steeds nieuwe gerechten bedenkt. De gerechten die onze gasten op het bord krijgen, zijn ze vaak nog nergens anders tegen gekomen.” Een voorbeeld hiervan is de Dragonrol. “Een rol met avocado en gefrituurde gamba’s. Vele mensen die denken dat Japans eten niets voor hen is, komen na deze Dragonrol weer terug.”
Toekomst
Na een moeilijke start, merkt Jun-Yi dat het restaurant nu steeds bekender wordt. “We zien de toekomst positief tegemoet. De recensies zijn positief en onze gasten komen terug.” Jun-Yi hoopt volgend jaar ook het terras buiten te kunnen zetten en het gebied waar Sanjou bezorgt wordt uitgebreid. “We merken dat steeds meer mensen uit Zaandam eten bij ons af komen halen; in de toekomst kunnen we hun bestelling ook thuis bezorgen.” Restaurant Sanjou is gevestigd aan het Kaaikhof 29 te Assendelft. Kijk voor meer informatie op de website. Het restaurant blijft ook in de vakantieperiode gewoon geopend.
Restaurant Sanjou
Kaaikhof 29
1567 JP Assendelft
Tel. 075-6573359
www.sanjou.nl
-ADVERTORIAL-