REGIO |
22 november 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (Westfries Weekblad)
HOORN - 'We zijn de tel kwijtgeraakt', zo verzucht CDA gemeenteraadslid Johan van der Tuin als hij zoals 'reeds vele keren' aandacht vraagt voor de overlast van zwaar verkeer in de Hoornse binnenstad. Wederom stelt hij officiële vragen over zaken als tonnagebeperking en lengtebeperking van vrachtwagens voor de historische binnenstad.
Aanleiding voor de CDA-fractie om weer in de pen te klimmen is het uitstellen van de Nota Bedienend Verkeer tot medio 2012. Het CDA spreekt van het 'opnieuw uitstellen' van die nota. ,,Wij zijn hier buitengewoon teleurgesteld over en kunnen geen plausibele reden bedenken waarom u dit voor u uitschuift," aldus de brief aan het college van B&W.
Het weren van zwaar verkeer uit de binnenstad kent een lange geschiedenis. De laatste jaren lijkt het zich te concentreren rond het komen tot een tonnagebeperking en/of lengtebeperking. Aloude wensen van bijvoorbeeld een distributiecentrum buiten de binnenstad met busjes voor bevoorrading lijken al geheel buiten beeld.
Niettemin lijkt de tonnagebeperking, met een in principe raadsbreed instemming, niet binnen beeld te kunnen komen. Terwijl ook nuancering van zo'n beperking bespreekbaar is. Ook het CDA ziet een tonnage beperking vooral voor het Havenkwartier en verder 'waar mogelijk'. ,,In ieder geval moeten de grote(re) winkels wel bevoorraad kunnen worden."
Het college van B&W kondigde bij de start aan voor de problemen een nieuwe Nota Bedienend Verkeer te maken. Maar, zo stelt het CDA: ,,Wij zijn er daarbij vanuit gegaan dat uw voortvarende college hiermee niet zou wachten tot de halve raadsperiode geschiedenis zou zijn". Het geduld van het CDA is opgeraakt nu ze uit de agendacommissie van het Overleg Leefbaarheid Binnenstad van het nieuwe uitstel naar medio 2012 hoort.
In officiële vragen, die het college verplichten tot een antwoord, vraagt de CDA-fractie nu of er nog voorstellen voor een tonnage beperking gaan komen, wanneer en waarom het toch zo lang moet duren.