kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

Dirk Wiedijk haalt energie uit niets

OBDAM - Dirk Wiedijk is er zeker van. Het apparaat dat hij heeft uitgevonden levert meer energie op dan hij er in stopt. Vanaf dinsdagmiddag is hij ermee op de regionale televisie. Hopend dat iemand het ziet die een praktijktest mogelijk wil maken. ,,Ik haal energie uit niets en dat kan niet, niemand wil het geloven.''

Het apparaat werkt door verschil in waterdruk te benutten. Een proces met lucht en water in een twaalf meter hoge cylinder dat moeilijk in een paar woorden is uit te leggen, maar als resultaat heeft dat het apparaat water aanzuigt en daarmee een turbine in werking zet. Gratis stroom zonder brandstof, is Wiedijks slogan. Zijn vinding is vanaf dinsdag 16 uur op Regio22 te zien, en wordt elk uur herhaald tot woensdag 15 uur.

Email Reageer op dit artikel. 5
5 REACTIES TOT NU TOE
Pannewafel
Pannewafel
|  725 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Op zijn filmpje laat hij 4 stappen zien. Stap 1 en 2 begrijp ik een beetje, daarbij wordt een cilinder opgetild door opwaartse druk. Deze opwaartse druk is potentiële energie. Als in stap 2 het druk ventiel wordt geopend, ontsnapt deze opwaartse druk / potentiële energie. Om weer lucht in de cilinder te krijgen in stap 3 en 4 (die ik niet begrijp) is er energie nodig om de lucht onder het water oppervlak te ‘duwen‘. Dat ‘duwen‘ kost kinetische energie die wordt opgeslagen als potentiële energie middels opwaartse druk. Samengevat lijkt het apparaat mij kolder omdat je er energie in moet stoppen alvorens je er energie uit kunt krijgen.
Pannewafel
Pannewafel
|  725 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Er is nog geen praktijktest geweest ... dat verklaart al het een en ander. Volgens mij is zo een perpetuum mobile onmogelijk. Ik wens hem veel succes met de praktijktest :-)
Pannewafel
Pannewafel
|  725 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Ik heb de film een aantal keer bekeken en ik snap er geen hout van ...
Pannewafel
Pannewafel
|  725 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Op de pc kun je het hier vinden: http://www.regio22.nl/?mtid=2345
vd Veer
vd Veer
|  725 dagen geleden  |
reageer
niet ok
Waar kan ik regio 22 vinden op mijn schotel
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland