REGIO |
11 april 2012
|
1
|
Door
Dewi Oudijk, dichtbijredacteur
MEDEMBLIK - De kans is groot dat de Raad van State het aangepaste bestemmingsplan voor recreatiepark Vlietlanden in Wervershoof vernietigt. Dit bleek dinsdag tijdens een zitting bij de Raad in Den Haag. In het zeer omstreden aangepaste plan draaide de gemeenteraad van Medemblik de aanvankelijk wel toegelaten permanente bewoning van recreatiewoningen op de Vlietlanden terug.
Bij de Raad van State bleek dat bij dit terugdraaien van een eerder genomen besluit waarschijnlijk cruciale procedurefouten zijn gemaakt. De Raad moet alle juridische gevolgen nog op een rij zetten. Maar als het plan sneuvelt, herleeft het eerdere plan dat permanente bewoning van de recreatiewoningen mogelijk maakt.
De advocaat van de gemeente voorziet grote problemen bij de situatie die dan volgt. De gemeenteraad van de fusiegemeente Medemblik moet dan een nieuw besluit nemen over de bewoning. Komt er alsnog een verbod op permanente bewoning, dan zal het schadeclaims regenen.
Het absurde geschil ontstond door de fusie van de voormalige gemeenten Wervershoof, Andijk en Medemblik. Vóór de fusie liet de gemeente Wervershoof de permanente bewoning toe, tot blijdschap van de bewoners die daarmee de waarde van hun woningen fors zagen stijgen. Maar de nieuwe gemeente Medemblik draaide dit besluit op de valreep terug.
Dat was althans de bedoeling. Het oorspronkelijke bestemmingsplan van Wervershoof was nog net niet definitief goedgekeurd, zodat de gemeente Medemblik dacht op tijd te zijn met de aanpassing. Maar daar zette de Raad van State dinsdag dus een levensgroot vraagteken bij.
Volgens de betrokken bewoners van het recreatiepark heeft Medemblik zeer discutabel gehandeld. “Unfair en in strijd met beginselen van behoorlijk bestuur”, aldus hun advocaat. Medemblik heeft in zijn ogen het vertrouwen geschonden dat door Wervershoof even daarvoor nog was gegeven.
Bovendien deugt er van het nieuwe besluit van Medemblik juridisch niets, stelt de advocaat. Het aangepaste bestemmingsplan is er nog even snel door gejast zonder daarbij de inspraakregels te eerbiedigen. Het gaat ook om een niet geringe aanpassing met grote gevolgen.
Een overtreding van de inspraakregels is voor de Raad al vaak voldoende om een plan te vernietigen. De uitspraak volgt over zes weken.