REGIO |
25 januari 2012
|
reageer
|
Door Frank van der Molen, dichtbijredacteur
HOORN - De plannen van het college van Hoorn voor de Carbasiusweg, met als belangrijkste punt de aanleg van een tunnel onder treinspoor op het Keern, kunnen wat de SP betreft de prullenbak in. Volgens de SP kan de wachttijd voor het overige verkeer bij deze overgang verkort worden door de overweg te automatiseren.
“De wachttijd voor de spoorbomen zal hierdoor met één tot drie minuten afnemen. Dit blijkt uit onderzoek door de SP. Voor de SP is het zo klaar als een klontje dat de plannen de prullenbak in kunnen, als blijkt dat de wachttijden kunnen worden teruggebracht”, aldus de Hoornse afdeling van de partij op hun website.
“Na de automatisering zullen de spoorbomen pas sluiten als de trein vanaf station Hoorn vertrokken is. Hierdoor wordt de wachttijd bij vertrekkende treinen aanmerkelijk korter.” Zo kort zelfs, dat volgens de SP de door het college genoemde reden voor de tunnel wordt weggenomen.
“Verplaats het busstation grotendeels naar de kant van het ziekenhuis, maak een fietsersonderdoorgang op de kruising tussen de Berkhouterweg, Provincialeweg en 't Keern en zorg voor een uitbreiding en verbetering van het Transferium en de reistijd tussen de Provincialeweg en de binnenstad is minimaal vergeleken bij de huidige situatie” aldus SP-fractievoorzitter Nel Douw.
Volgens de SP is de voorbereiding voor automatisering van de overweg in een eerder stadium al in gang gezet, maar zou het automatisch laten werken van de spoorbomen onlangs tot nader order zijn uitgesteld. De partij kon echter niet zeggen of dit verband houdt met de geplande aanleg van een toegangsweg. De Hoornse raadsfracties van GroenLinks, de Hoornse Seniorenpartij en de Socialistische Partij hebben vragen gesteld aan de wethouder over de automatisering van deze overgang.