MEDEMBLIK- Broccante, kunst, snuisterijen en heel veel kerst. In de totaal omgetoverde Bonifaciuskerk vindt op 9 en 10 december de kunst en kerstfair plaats. Ruim veertig standhouders bieden in een sfeervolle ambiance allerlei leuke koopjes aan. Live muziek, een loterij en diverse lekkernijen ontbreken niet.
Na het succes van voorgaande jaren is de commissie kunst en kerstfair alweer heel wat weken in de weer met de voorbereidingen. ,,Het lijkt erop dat deze editie de voorgaande jaren ruim zal overtreffen. Vol enthousiasme hebben heel wat nieuwe kunstenaars en exposanten hun medewerking toegezegd. Er waren zoveel aanmeldingen dat het gehele pand dit jaar in gebruik zal zijn. Het is nu echt vol", zo vertellen de dames Schenk en van der Stolpe. Er worden verschillende kunstvormen getoond. Aquarellen, encaustic art, keramiek, (bronzen) beelden, schilderijen, leren tassen, vilten hoedjes, sjaals, lampen, houtsnijwerken en glas in lood. Kunstenaars vanuit de verre omgeving exposeren hun werk en bieden dit te koop aan. Het podium wordt gebruikt door Gideon Kalkman. Zijn werk bestaat uit beelden van 'gevonden' stalen materialen. Ook wel recycle art genoemd.
Naast de unieke kunst zijn er sieraden, huidverzorgingsproducten, zelfgemaakte kaarsen en kaarten. Ook is er het nodige op het gebied van wonen te verkrijgen. Van Brocante tot klein antiek. En natuurlijk kerstartikelen, zoals nostalgische kerstballen, kandelaars, kristal, porselein en tal van andere bijzondere artikelen die uw kerstafel eer aan zullen doen. De dames Schenk en van der Stolpe zijn enthousiast: ,,Er is enorm veel variëteit met veel zelfgemaakte spullen, kunst, cadeauartikelen, maar ook lekkernijen als chocolade en fudge. Echt een combinatie kunst en kerst".
Ter verhoging van de kerstsfeer is er op beide dagen live muziek. Diverse koren en muziekgroepen reden op.
De kunst en kerstfair wordt gehouden op vrijdag 9 december van 14.00 tot 21.00 en op zaterdag 10 december van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis.