112 |
06 februari 2012
|
6
|
Door Frank van der Molen, dichtbijredacteur
HOORN - In de nacht van zondag op maandag, tussen 00.45 uur en 00.55 uur, werd op het Keern in Hoorn een politieagent geslagen. De dader, een 57-jarige man uit Zwaag, is opgepakt.
De agent zat samen met een collega in een politieauto toen hij een man en vrouw wilde aanspreken die ter hoogte van een tankstation liepen. De man liep direct al tegen een zijspiegel van de auto aan, die daardoor omklapte. Toen de politieman zijn raampje naar beneden deed, werd hij direct twee keer in zijn gezicht geslagen door de man. Toen hij uit wilde stappen, blokkeerde de man het portier.
Met enige kracht kon de politieman zijn portier uiteindelijk openen. De man was onder invloed van alcohol en weigerde na herhaaldelijk vragen zijn identiteitspapieren te tonen. Hij probeerde meermalen de politieagenten aan te raken en vast te pakken. De 57-jarige man uit Zwaag werd hierop aangehouden wegens mishandeling van een ambtenaar in functie en geboeid naar het politiebureau overgebracht. De politieman heeft aangifte gedaan.