WERVERSHOOF - De 100-jarige bakkerij Swart in Wervershoof heeft woensdag op het gemeentehuis de oorkonde predicaat Hofleverancier ontvangen van Commissaris van de Koningin van Noord-Holland Johan Remkes. Kort daarvoor had Remkes met een klein gezelschap een bezoek gebracht aan de Wervershover molen ‘De Hoop’ die onlangs is uitgeroepen tot de mooiste molen van Noord-Holland.
Bakkerij Swart bestond in mei honderd jaar. De koningin kent het predicaat Hofleverancier uitsluitend toe aan kleine en middelgrote Nederlandse ondernemingen die een vooraanstaande plaats innemen in de regio en in de branche. De bedrijven moeten minimaal 100 jaar oud zijn en de ondernemer van onbesproken gedrag. Op dit moment mogen 383 bedrijven in Nederland zich hofleverancier noemen.
Commissaris Remkes onderstreepte in zijn toespraak het feit dat honderd jaar geleden het dorp nog twaalf zelfstandige bakkers telde en dat alleen bakker Swart daarvan nog over is. “De bakkerij is een begrip in Wervershoof en omstreken vanwege de kwaliteit en productvernieuwing waaraan de bakkerij altijd heeft weten vast te houden”, complimenteerde hij het ondernemersechtpaar Ton en Edith Swart.
Na de toespraken, de onthulling van een plaquette en een toast van Remkes, werd het echtpaar Swart toegezongen met een speciaal geschreven Bakker Swart-lied door een gelegenheidskoor. Dit koor bestond uit personeel, dorpsgenoten en genodigden, waaronder burgemeester Theo van Eijk van Medemblik.