112 |
08 mei 2012
|
reageer
|
Door
Esther van den Helder, dichtbijredacteur
ZWAAG - Een 22-jarige man uit Zwaag is dindsdagochtend aangehouden in zijn woning. De man zou mogelijk betrokken zijn geweest bij de overval op de Dekamarkt in Zwaag van 13 januari.
Twee medewerkers van de supermarkt wilden op deze 13 januari even voor 22.00 uur de zaak afsluiten. Zij werden opgewacht door twee mannen met een vuurwapen. De medewerkers werden hiermee bedreigd en mee naar binnen genomen.
De overvallers wilden geld en vluchtten nadat dit hen was overhandigd. Bij hun vlucht ging het alarm echter af.
De politie kon na een korte achtervolging een 24-jarige man uit Hoorn in de bosjes bij de Opgang aanhouden. Op de plek waar hij zich had verscholen werd een vuurwapen aangetroffen. Ook de buit van de overvallers bleef op hun vluchtweg achter. De andere overvaller vluchtte de wijk in.
De 24-jarige verdachte zit nog in voorlopige hechtenis. Hij moet binnenkort voor de rechter verschijnen.