REGIO |
21 februari 2012
|
reageer
|
Door Gemeente Schiedam
SCHIEDAM - Schiedamse kinderen kunnen vanaf nu op een speelse manier kennis maken met de zwemsport.
Zwembad Zuid is door de KNZB (Koninklijke Nederlandse Zwembond) uitgekozen deel te nemen aan de pilot van Swimstar. Bij dit project wordt kinderen in vier lessen geleerd om op een speelde manier de vele facetten van de zwemsport te ervaren. Een belangrijk neveneffect is dat de kinderen meteen ook op een veilige manier leren spelen in het water.
Het kennismakingsproject is bedoeld voor kinderen die hun B- of C-diploma hebben behaald. In vier lessen komen alle onderdelen van de watersporten wedstrijdzwemmen, synchroonzwemmen, schoonspringen en waterpolo voorbij middels diverse spelletjes zoals duiken, sprongen maken, schieten op doel en racen.
Intussen sparen de kinderen om een echte STAR te worden. Daarbij staat STAR voor de eerste letters van de lessen Shoot, Trick, Action en Race. De pilot is bedoeld om te kijken in hoeverre het project effectief is, gebruiksvriendelijk voor verenigingen en leuk voor kinderen.