Regio | 23 januari 2012
|
reacties (5) |
bron: De Echo
SCHIEDAM - Vijf politieke partijen uit Schiedam hebben de discussie rond de koopzondag weer aangezwengeld. Het CDA, SP, AOV, GBS en fractie Schoenmakers willen dat het ministerie van Binnenlandse Zaken het besluit van de gemeenteraad om het aantal koopzondag uit te breiden, nietig verklaard.
Eind november kwam het Schiedamse college met het voorstel om van iedere zondag een koopzondag te maken. Een aantal weken later gaf de gemeenteraad groen licht voor het voorstel en sindsdien mogen de winkels in het centrum van de Branderstad elke zondag hun deuren openen. Een aantal winkels maakt iedere week gebruik van de nieuwe regeling.
Maar als het aan de besturen en fracties van het CDA, SP, AOV, Gemeente Belangen Schiedam (GBS) en fractie Schoenmakers ligt, komt er binnenkort al weer een einde aan de 52 koopzondag in het jaar. Deze politieke partijen hebben een brief gestuurd naar de ministerie van Binnenlandse Zaken. Hierin vragen ze minister Liesbeth Spies om het besluit van de gemeenteraad nietig te verklaren.
De partijen stellen dat de gemeente Schiedam: 'oneigenlijk gebruik maakt van de toerismebepaling in de Winkeltijdenwet'. Maar ze gaan nog verder. Ze vinden ook dat de gemeenteraad de 'onlangs aangescherpte bepalingen in de Winkeltijdenwet probeert te omzeilen.'
In principe mag een gemeente twaalf koopzondagen in het jaar hebben. Dat had Schiedam ook altijd, maar sinds de raad vorig jaar vóór uitbreiding van het aantal koopzondagen heeft gestemd, zijn dat er nu 52. De Winkeltijdenwet schrijft dat een gemeente alleen meer dan 12 koopzondagen mag hebben, als er een goede toeristische reden is. Een stad moet op toeristische gebied zó aantrekkelijk zijn, dat meer dan twaalf koopzondagen lonend zijn. De partijen die de brief hebben gestuurd, vinden dat in Schiedam helemaal geen sprake is 'van toerisme met een substantiële omvang'. In de brief schrijven ze dan ook dat de gegevens behoorlijk zijn 'opgeklopt'.
Tot slot maken het CDA, SP, AOV, GBS en Schoenmakers zich zorgen om de kleine winkeliers. Zij denken dat het hoofddoel is om grootwinkelbedrijven de mogelijkheid te geven om alle zondagen open te gaan. Zij stellen dat het voor de kleine winkeliers onmogelijk is om elke zondag de deuren te openen. Het gevolg kan zijn dat kleine winkeliers uiteindelijk uit het straatbeeld zullen verdwijnen.
De minister van Binnenlandse Zaken gaat nu nogmaals kijken naar het aantal koopzondagen in Schiedam. Mocht de Branderstad, toeristisch gezien, niet interessant genoeg zijn voor 52 koopzondagen per jaar, dan wordt het besluit nietig verklaard. Hoe groot de kans hierop is, is onduidelijk. Maar eenzelfde soort zaak speelde ook in Vlaardingen en daar werd de raad door de minister op de vingers getikt, toen ze 52 koopzondagen instelde.
Wat vind jij?
Wat is jouw mening hierover? Goed dat er 52 koopzondagen in Schiedam zijn of juist niet? Laat het weten! Reageer onder dit artikel, plaats zelf jouw verhaal online, praat mee op twitter met @Regio_Waterweg of mail mij: noelia.romerocabrera@dichtbij.nl en doe mee met jouw dichtbij!