REGIO |
01 december 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (De Echo)
VLAARDINGEN - Dirk Jan Postel, van architectenbureau Kraaijvanger-Urbis, heeft vorige week het eindontwerp van het nieuwe stadhuis gepresenteerd. In de zomer van 2012 wordt het oude gebouw gestript, waarna de verbouwingsklus kan beginnen. Wethouder Hans Versluijs is zeer tevreden over het ontwerp: 'Dit eindontwerp heeft alles wat we willen.'
Het stadskantoor heeft flink wat voeten in de aarde gehad. Zo is het oude pand vervallen en toe aan een opknapbeurt. Eerst werd er nog gesproken over een volledig nieuw stadskantoor, maar daar zag de gemeenteraad vanaf, omdat dat veel te duur werd. Het oude kantoor kon nog best een keertje worden opgeknapt. Maar toen duidelijk werd dat renoveren ook flink veel geld zou gaan kosten, kwam er een nieuwe storm van kritiek opzetten. Uiteindelijk is nu besloten om het oude stadhuis voor 38 miljoen euro op te knappen.
Vorige week werd het eindontwerp van het toekomstige stadskantoor gepresenteerd. Wethouder Hans Versluijs. 'Dit eindontwerp heeft alles wat we willen. Het stadskantoor is een architectonische aanwinst voor het centrum. Het krijgt een aangename en moderne publiekshal met een groen dak en we plaatsen zonnepanelen bovenop het gebouw. Ook komen er professionele kantoorverdiepingen voor de medewerkers, met goede ICT-ondersteuning, waar optimaal samengewerkt en gepresteerd kan worden. We kiezen bovendien voor een duurzame bouwconstructie en voor milieuvriendelijke energievoorziening.'
Het huidige gebouw wordt volledig gestript, waarbij de vloeren, de draagconstructie en de kelder benut blijven. De 'slotgracht' om het gebouw verdwijnt. Het toekomstige stadskantoor bestaat uit zes lagen: een kelder, een begane grond en vier verdiepingen. In de kelder komt de fietsenstalling. De publiekshal ligt op de begane grond tussen de lange en korte poot van het L-vormige gebouw. De publiekshal komt op nu nog onbebouwd straatoppervlak. De twee verdiepingen hoge ruimte krijgt een glazen pui en dakbegroeiing. Behalve voor dienstverlening (paspoorten en rijbewijzen) is er in de publiekshal ook ruimte voor exposities en tentoonstellingen.