REGIO |
09 februari 2012
|
reageer
|
Door Noelia Romero Cabrera, dichtbijredacteur
VLAARDINGEN - Door de aanhoudende vorst kan er op steeds meer plekken in Nederland worden geschaatst. In de gemeente Vlaardingen zijn er helaas ook plekken waar schaatsers beter niet kunnen komen.
Het schaatsen op ijs in de buurt van sluizen en bruggen is levensgevaarlijk. Omdat het water bij sluizen voortdurend in beweging is, is het ijs hier erg dun.
Het waterpeil in de Oude Haven is niet constant, dagelijks wordt er rivierwater via de Delflandse Buitensluis de haven ingelaten. De ijslaag is op veel plaatsen bijzonder zwak en door de stroming van het water slijt het ijs aan de onderkant af.
Daarom adviseert de gemeente Vlaardingen dringend om in de Oude Haven en het Buizengat niet het ijs op te gaan.
De Oude Haven en het Buizengat zijn dan wel niet beschaatsbaar, maar in de omgeving zijn genoeg andere plekken te vinden. Kijk daarvoor op de DichtbIJskaart! Staat er een plaats niet op? Laat het weten via ijs@dichtbij.nl of via twitter met @Ijsdichtbij!
IJs Dichtbij weergeven op een grotere kaart