kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Een huis vol Kunst

SCHIEDAM - Anton Heyboer, Herman Brood, Corneille: grote namen die zich in goed gezelschap bevinden in de collectie van Carl Smit. Werken uit deze collectie zijn in de weken voor kerst te koop in galerie Jacques Tange aan de Grote Markt in Schiedam.
De 19e eeuwse salon lijkt nieuw leven ingeblazen: van plint tot plafond worden de wanden gevuld met werken van onder andere Jacob Kanbier, Guy Olivier, Ad Arma en Justus Donker. Een ware kleurexplosie die de donkere dagen voor kerst opvrolijken. Tegen een zeer redelijke prijs zijn de kunstwerken te koop: als kerstgeschenk of gewoon om zelf thuis aan de muur te hangen.

Niet gehinderd door kennis of vooroordelen heeft Carl Smit in vijftien jaar een unieke collectie schilderijen verzameld met daarin klinkende namen als Jacob Kanbier, Peter Diem en Guy Olivier. Maar ook een Herman Brood, Peter Klashorst en Wouter Stips bevinden zich in de collectie.

Carl Smit: ‘Je kunstverzameling weerspiegelt je karakter: werken vol kleur, met passie gekocht, geselecteerd op vakmanschap en van een grote diversiteit. Ik zie in die verzameling mezelf terug: kleurrijk, enthousiast, technisch goed onderlegd, en … ietwat chaotisch’.

 

Hoewel de verzameling van – merendeel nog levende – kunstenaars geen grote gemene deler kent - met uitzondering van de verzamelaar zelf – kenmerken de werken zich door een grote kleurenrijkdom. Daarnaast is er veel grafisch werk te koop. Dit heeft alles te maken met Smits grafische roots: jarenlang was hij verantwoordelijk voor de techniek bij TDS printmaildata. Veel van de zeefdrukken die te koop zijn, zijn dan ook door hem zelf - op ambachtelijke wijze - gemaakt.

 

Het moment van deze verkooptentoonstelling markeert voor Carl Smit een overgangsmoment: TDS Printmaildata sloot in november zijn deuren. En hoewel uit financiële nood geboren, ziet Smit in de verkoop van zijn kunstcollectie ook weer een nieuwe uitdaging: elk einde is de opmaat naar een nieuw begin.

En de lege plekken aan de muur moeten eens toch weer gevuld worden. Misschien verschijnt binnenkort de eerste Carl Smit op de markt!

 

 

Jacques Tange

De collectie wordt in de dagen voor kerst verkocht in galerie Jacques Tange aan de Grote Markt te Schiedam. Jacques Tange heeft deze belangeloos aangeboden voor deze verkooptentoonstelling. Vanzelfsprekend kunt u in die periode in de galerie ook terecht voor (kleiner) werk van Jacques Tange. Groter werk van Jacques Tange is in deze periode te zien in Galerie Jabelle, Lange Haven 50 (www.jabelle.nl of galerie@jabelle.nl)

 

 

Een huis vol kunst

Verkooptentoonstelling uit de collectie van Carl Smit

8 ,9,10,11 december en 15,16,17 en 18 december

Openingstijden

Do 17 – 21 uur

Vr 14 – 18 uur

Za/zo 12-17 uur

 

Locatie: Galerie Jacques Tange

Grote Markt 6a

3111 PM Schiedam

 


 

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen lifestylenieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland