REGIO |
08 juli 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie, Holland Combinatie (Witte Weekblad)
VOLENDAM - Het was nu of nooit voor Neeltje. Toen ze de kans kreeg de bloemen- en plantenshop in winkelcentrum De Stient over te nemen, heeft ze de stap gewaagd.
Voorheen werkte ze parttime in de bloemenzaak die onderdeel is van de keten PP, Purmer Plantenhal, nu is ze zes dagen per week het gezicht van de zaak. Samen met Karin en Kimberley houdt ze Neeltje's Bloemen draaiende. Een behoorlijk opgave, want per dag passeren heel wat klanten de drempel.
Neeltje had al jarenlang de wens voor zichzelf te beginnen. En toen ze alle benodigde papieren op zak had, kon ze van start gaan. In de goedlopende zaak kan de Volendamse zich helemaal uitleven. 'Het mooie van deze zaak is dat we een zeer gevarieerd assortiment voeren voor een hele scherpe prijs. En dat weten onze klanten. We hebben eigenlijk geen tijd om onze spullen te prijzen, want dan hebben we het al verkocht. Het verloop van bloemen en planten is heel groot. Elke dag krijgen we verse handel van de veiling binnen, zes dagen per week. En we hoeven zo goed als geen planten en bloemen in de koelcel te plaatsen, want de voorraad is elke dag op. Verser kan niet. En onze klanten weten dat. Als de vrachtwagen dagelijkse nieuwe handel brengt, staan de mensen al te wachten.'
De drie dames hebben het vertrouwen gewonnen van hun klanten. Dat blijkt uit het feit dat er dagelijks veel mensen de winkel binnenkomen met pot, mand of vaas die Neeltje, Karin en Kimberley naar eigen inzicht mogen vullen met planten of bloemen. 'Dat is echt uniek', meent Neeltje. 'Klanten brengen ook kleine sierfietsjes of laatst zelfs een waterput en dan mogen wij het zo mooi mogelijk opmaken. Dat is gewoon een compliment. Ze vertrouwen er op dat het goed komt, en het komt ook goed.'
In deze tijd van het jaar zijn bij Neeltje's Bloemen ook veel buitenplanten verkrijgbaar. 'Af en toe lijkt het hier wel een klein tuincentrum', lacht de eigenaresse. 'En ook ons assortiment kamerplanten is zeer uitgebreid. Bovendien krijgen we veel complimenten over onze rouwboeketten. Onze boeketten zijn rijkelijk gevuld met bloemen. Heel veel bloemen, dus niet helemaal opgevuld met groen.'
Over enkele weken zal Neeltje het interieur aan gaan pakken. 'We gaan de boel schilderen. Ik hou van frisse, vrolijke kleuren. En dat zullen de klanten zeker terug zien.'.
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 08 juli 2011