UITGAAN & VRIJE TIJD |
04 februari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Het Gezinsblad)
PURMEREND - Een nieuwe dirigent en een nieuwe oefenlocatie. De laatste maanden heeft Rockkoor Let's Rock de nodige veranderingen meegemaakt. Het koor is nu klaar om zich in 2012 van zijn beste kant te laten zien en horen met onder meer concerten in Purmerend, Zaandam en Hengelo.
Sinds oktober 2011 heeft Arjen Busscher het dirigeerstokje bij Let's Rock overgenomen van mede-oprichter en dirigent/arrangeur van het koor Frans Limburg. Arjen is zangdocent en dirigeert naast Let's Rock ook een show- en een popkoor. 'Ik heb gereageerd op een oproep via internet, later bleek dat ik Frans van vroeger kende, dat is puur toeval,' aldus de nieuwe dirigent. Een band met Purmerend had Arjen ook al. 'Ik ben vroeger Purmerender geweest, voordat ik naar het conservatorium in Alkmaar ging.'
Let's Rock is het enigste rockkoor dat de regio Waterland telt en zingt rockmuziek van de meest uiteenlopende bands, zangers en zangeressen. Klassiekers, maar ook nummers uit de hedendaagse hitlijsten. Met de komst van de nieuwe leider ondergaat het rockkoor een 'opfrisbeurt'. 'Elke dirigent heeft zijn persoonlijke aanpak, zijn eigen interpretatie van de arrangementen,' legt Arjen uit. Hij is nu druk bezig zich de bestaande arrangementen eigen te maken.
In april zal de nieuwe dirigent zijn vuurdoop met dit Waterlandse koor beleven bij een korenvaria van de Bond van Zangkoren Noord-Holland in de Taborkerk in Purmerend. Bestuurs- en koorlid Bep Dittmer vervolgt: 'Verder staan we ook op Zingen aan de Zaan begin juli, treden we op in IJsselstein, Hengelo en Zandvoort en kijken we ook naar mogelijkheden voor optredens in de jubilerende Beemster en in Alkmaar.'
Let's Rock verzorgt ook elk jaar een eigen jaarconcert, elke keer van een andere locatie. 'Omdat we sinds kort een samenwerking hebben met The Sixties en een gezamenlijk concert met hen willen geven, zal het jaarconcert in 2012 aan het einde van het jaar plaatsvinden,' aldus koorlid en lid van de P&R-commissie Saskia Vlaanderen.
Nieuwe leden
Rockkoor Let's Rock werd in 2004 opgericht en oefent sinds enige tijd met veel plezier op woensdagavond in De Boomgaard in Zuidoostbeemster. Van Pink Floyd via Kane naar The Doors, Let's Rock zingt het allemaal. Saskia en Bep: 'We brengen rock in de breedste zin van het woord.' Naast de bestaande arrangementen breidt het koor op dit moment ook de setlist uit met enkele nieuwe songs. 'Zo zijn we druk bezig met het instuderen van Oerend Hard van Normaal,' aldus dirigent Arjen.
Het Waterlandse rockkoor telt zo'n 36 leden. Nieuwe aanwas is van harte welkom. 'We zoeken zeker nog enkele mannen, maar ook dames zijn welkom om ons koor te komen versterken. Het maakt niet uit bij welke stemgroep je hoort.' Aspirant-leden worden bij Let's Rock hartelijk ontvangen. 'We nodigen geïnteresseerden uit de hele regio uit te komen luisteren bij onze repetitie. Zij worden dan opgevangen door speciale gastvrouwen die hen begeleiden en meer vertellen over het koor. Ze kunnen meedoen en thuis enkele nummers oefenen. Ook zullen ze voorzingen bij de dirigent.'
Na een introductieperiode van drie maanden wordt er van beide kanten gekeken over een klik is. 'Van nieuwe leden wordt wel inzet verwacht. Als je mee wilt zingen moet je er wel tijd in willen steken en er niet voor schromen om mee te doen met optredens.' Wie meer informatie wil hebben over de activiteiten van Let's Rock kan het beste een kijkje nemen op www.rockkoorletsrock.nl. Mail voor het maken van een afspraak naar rockkoor@hotmail.com.