UITGAAN & VRIJE TIJD |
26 december 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Witte Weekblad)
ZUIDERWOUDE - In de kerk van Zuiderwoude wordt zondag 1 januari om 16.00 uur een nieuwjaarsconcert gehouden met topcellist Mick Stirling. Hij speelt twee cellosuites van de grote meester Bach.
In plaats van de traditionele kerstliedjes pakt Zuiderwoude het anders aan. Een topcellist speelt Bach en dan nog wel de cello-suites.
Mick Stirling (1962) is van Frans-Engelse afkomst. Hij studeerde in Londen en Boston. Van 1989 tot 1997 cellist van het Duitse Ensemble Modern in Frankfurt en vaak als solist. Met alle grote Engelse orkesten speelde hij. Ook op de Europese podia voor kamermuziek is hij een graag geziene gast. Vanaf 2003 aanvoerder van de celli van het Radio Philharmonisch Orkest en lid van het Nieuw Amsterdams Peil. Hij ontving de grote prijs van de Duitse Muziekkritiek voor zijn opname van het celloconcert van Hindemith.
De kerk is twintig minuten van te voren geopend. De toegang is vrij.