kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Waterlandtocht van start!

WATERLAND - Donderdag was het zover.Toerschaatsers konden voor het eerst na vijftien jaar weer het ijs op. ’Waterlands Mooiste’ start op meerdere plaatsen.

De historische beslissing is genomen in De Wegwijzer te Watergang waar alle betrokken voorzitters van de aangesloten ijsclubs de koppen bij elkaar gestoken hebben. Districtsvoorzitter Jaap van Vuure heeft het officiële startsein gegeven voor de schaatsklassieker. Hij verwacht een grote toeloop en is druk bezig met de laatste voorbereidingen.

Voorlopig geniet hij van het besluit. ,,Hier doe je het voor. Hier ben je 25 jaar voor bezig. Ineens kan alles. Voorheen was het al moeilijk iedereen bij elkaar te krijgen maar maandagavond was iedereen euforisch. Er heerste een gezonde spanning want je weet dat het kan.’’ De ijskwaliteit is volgens Van Vuure uitstekend. ,,De vorige keer lag er nog veel open, bij bruggetjes. Maar nu zie je zelfs dat het ijs onder die verbrede bruggen heel goed begaanbaar is. Je schaatst er zonder moeite zo onderdoor.’’ Ook de sneeuw vormt geen beletsel meer. ,,Er is met man en macht geschoven. De route is prima. Voorheen hadden we veel meer kluunplekken. Die zijn nu veel minder.’’

Voorgaande winters zat de Grote Waterland Oosttocht er niet in. Wel werden enkele kleinere varianten verreden, maar die halen het niet bij de echte die de Noord en de Oost aan elkaar koppelt tot ’Waterlands Mooiste’. Noord loopt via Ilpendam, Monnickendam, Broek in Waterland naar Watergang. Oost gaat vanaf Broek in Waterland, Zunderdorp, Schellingwoude, Holysloot en Zuiderwoude. Schitterende dorpjes met karakteristieke huizen, bruggetjes en bevroren grachtjes.

De lokale ijsclubs in genoemde plaatsen zijn druk in de weer met stempelhokjes voor de broodnodige controleposten. Ook de koek-en-zopie vergt voorbereiding. Plaatselijke horecabedrijven slaan een voorraad chocolademelk in en restaurants maken extra erwtensoep.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen sportverslag
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland