| 23 dagen geleden |
reageer
niet ok
Er zijn sommige docenten(gelukkig lang niet allemaal) met een complex of groot ego die zakelijk en prive altijd gelijk willen hebben ook tegen beter weten in!
| 24 dagen geleden |
reageer
niet ok
@ookleraar, waarschijnlijk kan je heel goed uileggen maar ik begrijp er niets van. Eigenlijk zeg je dat je wel eens een avondje moet werken omdat je zoveel weken vakantie hebt.?
| 24 dagen geleden |
reageer
niet ok
Naast het voorbereiden van een les, waarbij je niet voor elke klas hetzelfde kunt doen, maar met alle verschillen in niveau, achtergronden en aanpak rekening moet houden, is een leraar ook nog bezig met administratie (bijhouden v. ontwikkeling van het kind, aanpassen van handelingsplannen, bijhouden van email verkeer, hoe vaak te laat, uitgestuurd, spullen niet in orde etc. wat weer in een leerlingvolgsysteem trecht moet komen. Vergaderingen over lesprogramma's, nieuwe methodes, problemen met bepaalde leerlingen, hulp aan bepaalde leerlingen, Studiedagen over alles wat er nieuw bedacht wordt weer in goede banen te leiden, nakijken van werk (paar minuten per toets voor een simpel so of meerkeuzetoets, tot een kwartier(?) per leerling als het gaat om werkstukken, boekverslagen of brieven. Na de lessen moet er gemaild en gebeld worden naar ouders en hulpverlening of andere docenten om te zorgen dat het beste uit het kind gehaald wordt. Dit gaat door als de leraar thuiskomt. Velen zijn menige avond in de week bezig om te zorgen dat ze niet gaan achterlopen. En dan is her nog het project waar aan gewerkt moet worden, in de eigen tijd, nieuw lesmateriaal wat ontwikkeld moet worden, in de eigen tijd en nog zal ik wat dingen vergeten.
Ik hoor vaak mensen zeggen, 'leraar, dat is echt niets voor mij. Ik zou er niet tegen kunnen, tegen die kinderen.' Ze weten niet wat ze missen. Ja, het is zwaar. Ja het is soms niet leuk als een conflict met een kind zo heftig is dat je moeite moet doen om positief te blijven. Het vreet energie, maar het is het waard. Elke week gebeurt er wel iets waardoor ik weet waarom ik voor deze baan gekozen heb. Ik vind het ontzettend leuk om te doen en zou niets liever willen. Maar ik kan niet ontkennen dat ik blij met als het vakantie is zodat ik bij kan tanken, even goed tijd heb om iets voor te bereiden of te ontwikkelen, waardoor ik daarna weer met frisse moed met de 'jeugd van tegenwoordig' aan de gang kan!
| 25 dagen geleden |
reageer
niet ok
@Harry de harige aap: Ja de zweep moet er over! Geintje. Maar de oude methodes waren niet slecht, nu is er totaal geen ontzag meer voor leerkrachten. Daar ligt een groot probleem, een maatschappelijk probleem want je ziet het overal, niet alleen in het onderwijs. Jammer dat onze maatschappij zo achteruit gehold is.
| 26 dagen geleden |
reageer
niet ok
Beste jrm
Een jaar heeft voor mij 52 weken en geen 40. Ik weet dat dat klassen groot zijn en ik weet dat er in de vakanties door leerkrachten lessen worden voorbereid maar vroeger waren die klassen ook groot en had je geen adhd of wat dan ook enkel maar lastige leerlingen. Het probleem komt grotendeels doordat er geen respect meer is voor de leerkrachten zowel de ouders als de probleem leerlingen zelf hebben geen ontzeg voor de leerkrachten. Hierdoor ben je veel lestijd kwijt aan andere zaken als lesgeven.
Ik ben er ook niet slechter op geworden door de oudere lesmethodes, wat mij betreft komen ze weer terug.
| 26 dagen geleden |
reageer
niet ok
Beste Arie en HelaasPurmerend,
Ons werk houdt wel wat meer in dan alleen voor de klas staan en 1000 of 1040 uur is het aantal uren die een leerling les dient te krijgen. Een volledige baan in het onderwijs is op papier 1659 uur, het overwerk nog niet meegeteld want dat is er zeker. Van de schoolleiding krijg je een leuk briefje dat je bijvoorbeeld voor je mentoraat op jaarbasis 25 uur mag besteden. Wil je dit echter een beetje serieus aanpakken, dan mag je dat aantal gerust x4 doen. In je eigen tijd dus! Want in november zeg je niet tegen je leerlingen en hun ouders "zoek het zelf maar uit met de begeleiding, want mijn uren zijn op.". En zo zijn er tig voorbeelden op te noemen van werk dat je wel moet doen, maar nergens staat beschreven in een urenverantwoording.
Helemaal met de kaalslag in het speciaal onderwijs straks wordt het problematisch. Klassen van 30+ leerlingen zijn al geen uitzondering, laat staan hoe de situatie straks is als er per klas van 30+ nog een paar 'ADHD'ers met dyslexie en een storing in het autistisch spectrum' bijkomen. Gaat echt fijn worden en draagt zeker bij aan de kwaliteit van het onderwijs! Denk je ook niet?
Dat leerlingen 1040 uur les krijgen vind ik overigens prima hoor, maar de scholen krijgen van het rijk maar geld om 1000 uur daarvan te betalen. Denk je echt dat de kwaliteit van het onderwijs hierdoor beter wordt?
En hou nou toch eens op over die vakanties. Een gemiddelde werkweek in Nederland is 36 uur. Wij werken minimaal 1659 uur verdeeld over 40 weken. Per week is dit 41,5 uur. 5,5 uur meer dus. Na een week of 7 werken hebben we dus een week vakantie verdiend, die overigens grotendeels wordt gevuld met werk. Gewoon een kwestie van een rekensommetje.
| 26 dagen geleden |
reageer
niet ok
Was het niet deze columnist/(ex)raadslid die zijn kinderen maanden van school hield voor een maanden lange trip naar....., dit terwijl andere mensen zelfs al heel veel moeite hebben voor toestemming van enkele dagen bij de leerplicht ambtenaar! Maar gelukkig heeft hij zijn mening nu veranderd en is de schoolvakantie lang genoeg, afijn vele docenten is de vakantie blijkbaar nooit lang genoeg en zijn de werktijden tot 15.00 uur al veels te lang.Salaris dan maar eens korten ten gunste van mensen die wel een 40 urige werkweek hebben en 3 weken vakantie!
| 27 dagen geleden |
reageer
niet ok
Ik bedoelde uiteraard dat de mensen in het onderwijs het meeste verdienen van de 3 groepen en dan nog klagen??????
| 27 dagen geleden |
reageer
niet ok
Op de "normale" arbeidsmarkt wordt uitgegaan van gemiddeld 220 werkbare dagen per jaar x 8 uur is 1760 uur per jaar. Ik begrijp niet dat een onderwijzer waarvan volgens zeer recente publicaties over de betaling van Politiemensen, mensen in de zorg en in het onderwijs ook nog eens het meeste verdienen nu kunnen klagen over een verhoging van 100 naar 1040 uur
| 27 dagen geleden |
reageer
niet ok
Ik lees van deze columnist enkel maar tegen tegen tegen. Lijkt Job zelf wel....Wordt toch ook weer de PVV aangehaald...
Geef eerst eens les ipv die kinderen alleen maar buiten te laten jengelen. En onderwijzers hebben de meeste en de langste vakanties van iedereen in NL. Politiek getinte linkse stukjes.
In me kut !
| 27 dagen geleden |
reageer
niet ok
Mijn werkgever is echt niet zo gek om mij op "studiedagen" te trakteren, zodat ik me samen met collega's mijn kennis kan bijspijkeren. Dat bijspijkeren moet ik maar lekker in mijn eigen tijd doen - en volgens mij geldt dat voor heel veel werknemers. Behalve in het onderwijs, daar zijn betaalde studiedagen dat de kinderen niet hoeven te komen. Zolang het basisonderwijs barst van de "studiedagen" waarop de ouders verplicht vrij moeten nemen of een extra (dure) dag bij de BSO moeten boeken, denk ik dat die urennorm met gemak gehaald kan worden. Maak van de studiedagen weer gewoon schooldagen.
| 27 dagen geleden |
reageer
niet ok
Ga je toch lekker staken in 1 van de vele vakanties.!