Regio | 17 december 2008
|
reacties (2)
PURMEREND - De dierenweide naast de kinderboerderij in het Leeghwaterpark in Purmerend is aangewezen als locatie voor de nieuwe stadsspeeltuin. De speeltuin is een initiatief van speeltuinvereniging 'De Speelkraam'. De vereniging heeft van de gemeente Purmerend subsidie gekregen om hun plannen voor de stadsspeeltuin verder uit te werken. Zij krijgen hier tot eind oktober 2009 de tijd voor.
Een belangrijk doel bij de uitwerking van de plannen is dat de speeltuin een ontmoetingsplek moet worden voor jong en oud in een uitdagende en veilige omgeving. Mogelijkheden voor een samenwerking met de kinderboerderij is ook een onderdeel van de verdere uitwerking. Bij het ontwerp van de speeltuin wordt de groene parkachtige uitstraling zoveel mogelijk behouden.
Verschillende doelgroepen worden bij het ontwerp betrokken. Als eerste de kinderen, omdat zij een belangrijke gebruikersgroep worden. Ze mogen een wensenlijst opstellen en overleggen met de deskundigen binnen het project, zoals bijvoorbeeld de architect. In een volgende fase maken de kinderen maquettes van hun ideale speeltuin. De kinderen presenteren dit uiteindelijk aan de gemeenteraad. Als alles volgens planning verloopt, opent speeltuinvereniging 'De Speelkraam' in 2010 de poorten van de stadsspeeltuin.
Meer informatie: kijk dan op www.speelkraam.nl