REGIO |
02 februari 2012
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (Het Gezinsblad)
MIDDENBEEMSTER - Historisch Genootschap Beemster presenteert donderdag 9 februari vanaf 19.30 uur een lezing voor leden en niet leden over Hollandse molens en over de enige nog aanwezig molen in de Beemster, De Nachtegaal.
De lezing wordt verzorgd door de heren Eric Zwijnenberg en Bert Jaarsma en vindt plaats in het ijsclubgebouw aan de N. Cromhoutlaan 5. Eric Zwijnenberg is eigenaar en molenaar van De Wimmenumermolen in Egmond aan den Hoef. Hij laat deze molen regelmatig draaien en heeft daarnaast ook veel kennis van Noord-Hollandse molens.
Bert Jaarsma is voorzitter van de Stichting tot behoud van de korenmolen De Nachtegaal. De stichting stelt zich ten doel om De Nachtegaal te behouden, te restaureren en een herbestemming te geven.
De bijeenkomst is gratis voor leden. Niet-leden betalen 3 euro entree. Wie deze avond lid wordt, kan alsnog gratis naar de lezing.