kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

Naturisme heeft niets met seks te maken [video]

1 / 1
zoom out

MAARSSEN - De vergrijzing onder naturisten is in volle gang. Jongeren houden tijdens het zonnen op het strand liever hun zwembroek of bikini aan dan dat ze naakt genieten. Preutsheid en schaamte zijn de belangrijkste redenen. Dichtbij bezocht de Maarsseveense Plassen.

De Naturisten Federatie Nederland (NFN) constateert dat jonge mensen naturisme vaak als taboe zien. Deze week is op naturistenterrein Gravingen de kans om dit taboe te doorbreken tijdens de Spirituele Kunstzinnige Week.

Naturisme, jongeren moeten er weinig van hebben. Een keer naar de sauna is wel lekker, maar op het strand spiernaakt bruinen, laten ze liever over aan ouderen. Op naturistenstranden vind je haast geen jonge strandgasten meer van 15 tot 30 jaar oud.


De 24-jarige René Kuijper toont liever niet zijn blote lichaam aan anderen. “Ik kan me voorstellen dat het fijn is om je kleding uit te trekken. Ik heb namelijk ook één keer op een naaktstrand gelegen, maar ik vind het niet plezierig dat iedereen me ziet,” vertelt René.

Sanne Karsten (25) waagde zich een keer aan een sauna, maar in het openbaar helemaal naakt op het strand, trekt haar niet. “Ik vond de sauna heel erg fijn en kan me goed voorstellen hoe lekker het voelt om in je blootje rond te lopen, maar dan ben je in een apart ingerichte ruimte waarin dat normaal is,” aldus Sanne.

Toekomst
Henk Jan Kamerbeek van de NFN denkt dat onder de jonge generatie van nu mede schaamte wordt gecreëerd door cultuurverschillen. “Na het sporten bijvoorbeeld houden Marokkaanse jongeren tijdens het douchen hun onderbroek aan en daarna volgt al snel de rest,” beweert Kamerbeek.

Naturist Regina Gerner is al bijna haar hele leven naturist. “Het geeft een bevrijdend gevoel,” zegt Gerner. “En als je naar naturistencampings gaat, zul je ook merken dat de sfeer veel beter is onder elkaar. De mensen zijn rustiger, houden rekening met elkaar en zorgen ervoor dat de camping netjes blijft.” Gerner hoopt dat meer jongeren zich aan zullen sluiten bij een naturistenvereniging, “want zij zijn de toekomst”.

In Nederland zijn heel veel plekken waar je naakt kunt recreëren, zoals in het natuurgebied van Gravingen. Je kunt daar naaktzwemmen, georganiseerde spelletjes spelen en gewoon genieten van de zon en elkaar. Deze week is daar ook de speciale Spirituele Kunstzinnige Week met allerlei workshops.

Naturisme en seks
Er zijn mensen die naturisme met seks associëren. De badgasten bij de Maarsseveense Plassen zien die link niet direct, maar “als ik een knappe kerel in de sauna zie, zou ik toch wel graag een beschuitje met hem willen eten,” zegt Sanne. Zonaanbidder Quinten Maduro (25) zegt ook niet direct aan seks te denken, want “je begeeft je in een bepaalde setting waarin naaktheid als gewoon wordt bevonden”.

Email
Reageer op dit artikel. 0
0 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Agenda

Meer agenda

Video
naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Privacy | Disclaimer | Cookies
Een site van Telegraaf Media Nederland