UITGAAN & VRIJE TIJD |
28 december 2011
|
reageer
|
Door Jantine van de Hoven, dichtbijredacteur
MAARSSEN - Nee, het is nog niet zover. De prijs wordt nog niet uitgereikt maar er is al wel een top drie bekend gemaakt. Dat zijn Barok langs de Vecht, Kunstenaars Collectief Breukelen en Loenens Fanfarekorps Oud-Over. Deze top drie is tot stand gekomen door de keuze van een vakjury (60 procent) en het stemmen van inwoners via de mail. Laat vooral ook even weten welke van deze drie jij de prijs het meeste gunt.
Barok langs de Vecht
Het betreft een recent gestart initiatief op diverse locaties in de Vechtstreek. Vanuit een sterk historisch besef, wordt deskundig en enthousiast aandacht gegeven aan de uitvoering van en toelichting op barokmuziek / kamermuziek, op een manier die zéér toegankelijk is en geschikt voor jong en oud. Het ensemble musiceert op een zeer hoog niveau en laat het publiek kennismaken met muziek van minder bekende componisten of met minder bekende werken van bekende componisten.
Meer informatie: www.baroklangsdevecht.nl
Kunstenaars Collectief Breukelen
Het Kunstenaarscollectief bestaat uit 4 personen (afkomstig uit Breukelen en Maarssen). Zij organiseren met enige regelmaat culturele manifestaties. Uitgangspunten van Het Kunstenaarscollectief zijn o.a. een (gratis) platform creëren aan kunstenaars uit de regio. Het collectief koppelt haar manifestaties altijd door middel van ludieke acties aan een goed doel. Daarnaast willen zij kunst bereikbaar maken en creativiteit stimuleren (zowel bij kunstenaars als publiek) en mensen uit de regio Stichtse Vecht bij elkaar brengen.
Meer informatie: www.hetkunstenaarscollectief.nl
Loenens Fanfarekorps Oud-Over
Het Loenens Fanfarekorps Oud-Over is altijd aanwezig bij plaatselijke activiteiten, zoals Koninginnedag en kerstmarkten. Nu is het korps actief op de plaatselijke scholen, waar ze kinderen stimuleren muziek te maken en helpen daarbij met gratis lesgeven.
Meer informatie: www.loenensfanfarekorps.nl
De winnaar wordt op 9 januari 2012 tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Stichtse Vecht in Theater 4 en 1 te Breukelen, bekend gemaakt.
Wethouder cultuur Gera Helling reikt de prijs, waaraan een geldbedrag van 1000 euro is verbonden, uit.
Welke van deze drie genomineerden gun jij de prijs het meest? En waarom? Laat je reactie achter.