TROS Muziekcafé is elke zaterdagmiddag live te beluisteren op Radio 2 vanuit het Podium-café van Podium de Vorstin in Mediastad Hilversum.
In dit muzikale programma ontvangt TROS Muziekcafé iedere week vier (inter) nationale artiesten voor een optreden en een interview. Gasten die eerder in het programma verschenen waren o.a.: Selah Sue, Bløf, Frans Bauer, Jan Akkerman, Jamie Cullum, Trijntje Oosterhuis, Ilse DeLange, Katie Melua Caro Emerald, Venice, Alain Clark.
Programma zaterdag 3 december 2011
Op 3 december ontvangt Daniël Dekker in TROS Muziekcafé:
NEW COOL COLLECTIVE werd in 1994 opgericht door saxofonist Benjamin Herman en dat is 18 jaar geleden. Vandaar 'Eighteen': de naam van het nieuwe album van deze 8 mans-formatie. Van de 11 tracks zijn er 10 van eigen hand met uiteenlopende invloeden van surf, rock steady, electro tot aan Afro-Cubaans en zelfs dub.
LOS ANGELES THE VOICES is de naam van de mannengroep van de vijf zangers. De groep bestaat uit Gordon, Remko Harms, Richy Brown, ROy van den Akker en Peter William Strykes. Het is een zangformatie met klassiek en musical geschoolde mannen die is opgericht door Gordon. Van hun eerste CD zijn meer dan 25.000 exemplaren verkocht en dus 'Goud'. Het tweede album is nu uit: 'Because we Believe' en er komt ook nog een Kerstalbum aan.
NICOLE BUS. De Grote Prijs, de bekendste wedstrijd voor Nederlands muziektalent, werd vorig jaar voor de 25ste keer gehouden. Zes aanstormende singer/songwriters namen het, na vele voorrondes door het hele land, tegen elkaar op in de finale en koos de jury uiteindelijk Nicole Bus als beste . Volgens hen zijn de songs van Bus ''prachtig, puur met heel veel hitpotentie. Zij is zelfverzekerd en straalt plezier uit."
RAY KLAASSEN komt zijn eerste single 'Tussen Nu en Nooit' zingen. Toen Ray amper 11 was begon hij met klassieke gitaarlessen en volgde hij een 2-jarige zangopleiding (AVLM) in Hilversum. Tegenwoordig hoor je hem, bijvoorbeeld in de jingles van Q-music, 100%NL, Radio Veronica en 3FM. Sinds 2006 schrijft Ray popnummers voor o.a. Tim Douwsma, Dean en de Vlaamse artiest Gene Thomas.
Op 10 december komen optreden: Waylon, Kim de Boer en een selectie van de TROS televisie-serie 'De Beste Zangers van Nederland'.
Wij verwachten binnenkort (onder voorbehoud): Sven Hammond Soul, Tim Akkerman, Leddra Chapman, Maarten Swaan, PennyLeen, Kaleigh Leith, Die Twa, Sonja van Hamel, Yevgueni, Moss en Frédérique Spigt