SPORT |
08 november 2011
|
reageer
|
Door de dichtbijredactie (De Gooi en Eembode)
HILVERSUM - Meer dan 500 mensen verschenen zaterdag aan de start tijdens de 64ste editie van de Maple Leaf cross in natuurgebied Anna's Hoeve. Daaruit blijkt wel dat de cross, in 1946 opgericht als eerbetoon aan de Canadese bevrijders, inmiddels is uitgegroeid tot een populair hardloopevenement.
Ondanks het wedstrijdelement bleef de Maple Leaf cross ook dit jaar een prestatieloop voor recreatieve hardlopers. Dit bleek ook wel uit de inschrijvingen. Maar liefst driekwart van de sportievelingen waagde zich aan de prestatieloop van drie, zes of negen kilometer. Volgens Gré Imbos, coördinator van de Maple Leaf cross, is de doelstelling van dit loopevenement ook het aanbieden van een 'gezellig' loopevenement voor de regio. 'Natuurlijk streven we naar een breed wedstrijdveld, maar daarvoor gaan we geen startgeld neerleggen.'
Het idee van gezellig een rondje hardlopen in het bos met je buurman draagt de Maple Leaf cross allang niet meer uit. Zonder dat de organisatie dit beoogt, neemt de populariteit van het hardloopevenement grote vormen aan. Dit uit zich in lange rijen voor de na-inschrijvingstent, samengepakte lopers voor de start en ingewikkelde manoeuvres op de parkeerplaats.
Onder de deelnemers waren Menno Zuidema en Christine Bosch, de eerste man en vrouw op het 3 kilometerparcours. Zuidema finishte in een tijd van 9.24. Bosch liet nipt Karin Gorter achter zich en finishte in 11.24.
Op de 9 kilometer bij de mannen maakte Milco Driessen de dienst uit. Vanaf het begin domineerde hij de race en pakte met 30.17 de eerste plaats. Remco Grasman eindigde net als in 2010 als snelste in de categorie masters in een tijd van 31.25. De 9 kilometer voor de vrouwen was dit jaar door aanhoudende onderbezetting geschrapt van het chronoloog. Daarvoor in de plaats liepen de vrouwen 6 kilometer. Lorraine Ravestein eindigde in een tijd van 24.03 en werd daarmee de eerste winnares op dit onderdeel. Bij de masters ging de winst naar Claudia van Rijn. Zij finishte in 22.49.