SPORTVERSLAG |
15 september 2010
|
reageer
|
Door Ingezonden door Bob Dijksen
ALKMAAR - De dames van het eerste volleybalteam van Alvoco beleefde maandag 13 september hun debuut in het nieuwe seizoen. De eerste wedstrijd was een bekerwedstrijd die helaas niet goed afliep. Nederhost, uit de Nederhorts den Berg in de buurt van Hilversum, was beter op elkaar ingespeeld en maakte handig gebruik van de gaten die Alvoco liet vallen.
Alvoco startte met drie nieuwelingen in hun midden, de drie die rechtsreeks uit de jeugd kwamen, de vierde nam geblesseerd plaats op de bank. De eerste set verliep moeizaam, duidelijk was het nog wennen aan elkaar en nipt werd deze set uit handen gegeven (24-26). Daarna beleefde Alvoco een prima opleving met gedegen aanvallen en leek het team alweer beter op elkaar te zijn ingespeeld (25-20). In de derde set kwam een ommekeer en werd Alvoco van de mat gespeeld door een slimmer en venijniger Nederhorst (14-25). De wissel op de spelverdelingsplaats bracht daarna geen soulaas, even was er een opleving en kwam Alvoco met 10-5 voor te staan maar onzekerheid sloop in het Alkmaarse team en de bezoeksters wisten dat goed af te straffen: 20-25. Hiermee werd Alvoco direct uit de bekerstrijd gewipt.
De nieuwe trainster/coach, Liliana Polak Bonea, had nog maar een korte periode met de selectie van Alvoco kunnen trainen en het eerste duel stond al op het programma. Gelukkig was dit een bekerwedstrijd zodat de schade beperkt bleef. Het team had door de komst van vier meiden uit de A-jeugd en een oud speelster van Ardea wel veel werk te verzetten. Voornamelijk met elkaar samen spelen was er nauwelijks bij geweest zodat deze wedstrijd eigenlijk te vroeg kwam. Met een basis van: Daniëlle Holm, Lonneke Brakenhoff, Petra Schumacher, Linda Linschoten, Marloes Wijma en Lisa de Graaf werd aan de wedstrijd begonnen. De vierde uit de jeugd, Naima El Ouahhabi, begon geblesseerd op de bank.
Het begin van de wedstrijd ging gelijk op, Nederhorst uit de buurt van Hilversum, kijkt goed hoe de thuisclub speelt en begint daar langzaam van te profiteren door slimmer te spelen (7-10). Maar uit de opslag van De Graaf komt Alvoco bijna weer langszij en op 12-13 moet de coach van de bezoeksters wel een time-out nemen. En dat pakt goed uit. Slordigheden in het verdedigingsblok van de thuisclub geven Nederhorst voldoende kansen om uit te lopen naar: 15-20. Voor de coach van de Alkmaarse dames genoeg reden het team even aan de kant te roepen. Op het midden laat Brakenhof een paar aanvallen los op de verdediging van de bezoeksters en Alvoco krijgt weer wat lucht (20-21). Een uitstekend blok onder leiding van Wijma zorgt voor de aansluiting. Alvoco komt door wederom een goed blok van Linschoten zelfs op voorsprong 23-22, maar een uitbal trekt de stand weer gelijk. Wijma blijkt de smaak te pakken te hebben en zorgt weer voor een voorsprong (24-23). Via het Alkmaarse blok hobbelt de bal daarna uit en wordt De Graaf nog even gewisseld voor Elles Kraakman. Nederhorst profiteert daarvan en slaat twee ballen op rij in (24-25). Er wordt nog ‘terug’ gewisseld maar Alvoco trekt aan het kortste eind: 24-26.
In de tweede set zien we een nog meer gemotiveerd Alvoco terug komen. Kraakman neemt de plaats in van De Graaf op buiten en Esther Kiewitt mag het proberen op de plaats van Brakenhoff op de middenpositie. De teams zijn vanaf de start gelijkwaardig aan elkaar (8-8). En zo gaat het nog een tijdje door, Nederhorts is wel goed blijven kijken en past langzamerhand hun spel iets aan om de bloks van Alvoco te omzeilen. Alvoco blijft echter geconcentreerd hun spel spelen en neemt zelfs een lichte voorsprong (18-15) en tijd voor de coach van Nederhorst om in te grijpen maar dat heeft geen succes. Alvoco blijft nu zijn eigen spel spelen en via een middenblok van Wijma wordt het 24-20. Een via het net uitgeslagen bal van Nederhorst zorgt voor de eerst setwinst in deze bekerwedstrijd voor de thuisclub:25-20.
In de derde set blijft er van het goede spel van Alvoco niet veel meer over. Er worden in de passing te veel fouten gemaakt om het de aanvallers makkelijk te maken. Er moet hard gewerkt worden om elke keer de bal aan de andere kant van het net te krijgen en dat lukt Nederhorst beter dan Alvoco. Roos van der Peet wordt nog binnen de lijnen gebracht, maar het verschil is dan al gemaakt. Blokkerend komt Alvoco te kort tegen het slim spelend Nederhorst. Time-outs en wissels helpen de Alkmaarse dames niet meer en de set wordt dan ook met 14-25 in de schoenen geschoven van de bezoekers.
In het vierde bedrijf wordt Meike Kassenaar als spelverdeelster gepresenteerd, haar debuut voor Alvoco! Ze krijgt het echter moeilijk daar de passes niet altijd even goed liggen, maar wat ze voor haar handen krijgt weet ze goed bij de aanvalsters te brengen en Alvoco doet weer mee. Schumacher zorgt er voor dat Alvoco een lichte voorsprong neemt (6-5) en dat is meteen tijd voor Nederhorst om de puntjes op de wel bekende ‘i’ te zetten. Toch laten de bezoeksters Alvoco uitlopen naar 10-5. Alvoco staat dan ook verzorgd te spelen in deze fase van de strijd en lonkt er weer hoop in de harten van het thuispubliek. Op 14-11 is het Alvoco zelf dat Nederhorts weer bij laat komen en dient Bonea een time-out te nemen. Alvoco blijft nu wel in het spel en weet tot 18-18 goed mee te komen. Daarna lijkt het wel over te zijn aan Alkmaarse kant. De foutenlast wordt groter, verdedigend laat Alvoco te veel steken vallen en het tempo gaat uit het spel. En dit is koren op de molen voor Nederhorst. Met beide handen wordt dit aangepakt en punt voor punt lopen ze uit. De Graaf slaat op buiten nog wel een punt binnen (19-22) maar het kwaad is dan al geschiedt. Nederhorst loopt stapje voor stapje uit naar de setwinst (20-25) en wint hiermee de bekerwedstrijd.
Voor Alvoco is er nog heel wat werk te verzetten om in het eerste competitie duel tegen Odin in Beverwijk op vrijdag 24 september goed voor de dag te komen. Aan het thuispubliek lag het zeker niet deze maandagavond in Sportcomplex Oosterhout.