HILVERSUM - Hollandia Hoorn had de eerste twee wedstrijden in de Topklasse knap gewonnen en mocht derhalve als koploper in de doordeweekse wedstrijd woensdagavond aantreden op het Hilversumse sportpark Crailoo.
Na 90 minuten was het echter de ploeg van trainer Karel Bonsink die verdiend de drie punten in eigen huis mocht houden en zo de Hoornse formatie van trainer Ron vd Gracht weer met beiden benen op aarde terugbracht.
In de eerste helft kregen beide ploegen de nodige kansen maar zowel Tonie Cussel aan Hilversumse kant als Kalvin Robert aan Hoornse zijde hadden het vizier niet op scherp staan. Na rust ging FC Hilversum opzoek naar de treffer die in de eerste helft was uitgebleven en kreeg steeds meer grip op de wedstrijd.
Verdediger Kevin Keij opende de score in de 52e minuut, met een fantastische omhaal liet hij doelman Ron Sijm kansloos. Vanaf dat moment had Hilversum het betere van het spel en door de opmerkelijke wissels van de Hoornse coach Van der Gracht werden de groen-witten in een zetel gezet. Zo werd de enige creatieve speler in de Hoornse voorhoede, Ricardo Pengel, gewisseld terwijl de duidelijk niet scherp genoeg zijnde vleugelspits Robert mocht blijven staan.
Vervolgens moest de rechtsbenige verdediger Rudo Hidden links op het middenveld invallen en werd bij de 1-0 achterstand centrumspits en goaltjesdief Bob Kortebos vervangen door collega aanvaller Roel de Vries wat dus niet getuigde van enige durf door de lijstaanvoerder. Dion Glumac maakte er twee minuten na de wissel van Kortebos in de 75e minuut 2-0 van en besliste daarmee eigenlijk al de wedstrijd.
Dat Giorgio Berkleef de Hilversummers vanuit een penalty, na een handsbal van Hollandia-verdediger Marcel de Wit, in de 83e minuut naar 3-0 schoot was slechts voor de statistieken en het zelfvertrouwen van de thuisclub. Hollandia moet de koppositie hierdoor afstaan aan FC Oss dat met 1-0 FC Lienden wist te kloppen. FC Hilversum kan zichzelf nu in de middenmoot terug vinden.