LAREN - Met hoop en optimisme was bij de hockeysters van Laren uitgekeken naar de finale van de play-offs tegen Den Bosch. Kansrijker hadden de hockeysters uit 't Gooi zich nog niet eerder gevoeld. Maar na de enige thuiswedstrijd staat Laren alweer voor een zeer zware opgave. Na strafballen keerden de Brabanders met de winst huiswaarts.
Na een klein half uur kwam Laren nog op voorsprong via Kim Lammers. De spits verlengde een pass van Juliette Hentenaar knap in het doel. Vooral na de rust ging Den Bosch op zoek naar de 1-1 en via Janneke Schopman, die raak pushte uit een strafcorner, kwam die er ook. Daar bleef het echter bij en ook de verlenging bleef zonder doelpunten. Laren nam de strafballen dramatisch. Tot ontzetting van het thuispubliek misten Minke Smeets, Willemijn Bos, Sabine Romkes en Wieke Dijkstra allemaal vanaf de stip. Het is de dertiende keer op rij dat Den Bosch in de finale staat. De eerste elf keren werd de club ook landskampioen. Dat lukte Laren nog nooit.
Trainer/coach Alexander Cox zal er een hele klus aan hebben om zijn team nog enig vertrouwen in te blazen voor de return van zaterdag. In feite ontbrak dat zelfvertrouwen zondag ook al. Hoewel Laren zich in de halve finales op imponerende wijze had ontdaan van landskampioen Amsterdam, zit het ontzag voor Den Bosch er waarschijnlijk ingebakken. Niet zo gek, want Den Bosch grossiert in landstitels en ook in de reguliere competitie zijn Larense winstpartijen tegen de Brabantse opponent schaars.
Zaterdagmiddag wordt in Den Bosch om 13.35 uur de tweede wedstrijd gespeeld. Het eventuele derde en beslissende duel is zondag eveneens aan de Oosterplas.