kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

'Je mag gewoon een Boeddha voor jezelf kopen'

BUSSUM - 'Wat is het nou eigenlijk voor winkel? Dat hoor ik heel veel. Sommige mensen zijn al duizend keer voorbij gelopen en uiteindelijk stappen ze toch binnen', zo vertelt Niek Reijntjes van Sjamala.

Niet alleen de naam roept nieuwsgierigheid op (Sjamala betekent door god gestuurd, red.), maar ook het uiterlijk en de sfeer. De Boeddha's, de heiligenbeelden en de engelen die duidelijk zichtbaar zijn in de zaak aan de Spiegelstraat prikkelen blijkbaar de geest. Uiteindelijk nemen velen letterlijk en figuurlijk de drempel en stappen toch binnen. 'Mensen willen toch graag sfeer komen proeven en worden geraakt door een bepaalde energie en willen toch weten: 'wat heeft hij nu allemaal?'', aldus de eigenaar.

Op de vraag wat het nou voor winkel is, is het antwoord simpel. Reijntjes verkoopt religieuze en Oosterse cadeau- en geschenkartikelen van uiteenlopende aard, zoals hij dat zelf zegt. De Bussumse ondernemer, boeddhist en paragnost importeert de goederen zelf in. Hij koopt rechtstreeks bij de fabrieken in bijvoorbeeld India en China. Als geen ander weet hij hoe het daar werkt. Hij woonde in totaal 23 jaar in bovengenoemde landen. Hij kent het gebied, de cultuur, de werkwijze en het klappen van de zweep.

Betekenis

Belangrijk vindt hij dat de klanten met een passend beeld naar huis gaan. Zo zijn er tientallen verschillende boeddha's; niet alleen qua afkomst maar ook qua betekenis. Reijntjes heeft Tibetaanse, Chinese, Thaise en Indonesische beelden. Iedere stand van de handen betekent wat anders. Vooral op dat vlak probeert hij beeld en eigenaar te matchen. 'Door mijn achtergrondinformatie kan ik mensen goed adviseren. En door mijn spirituele gaven voel ik ook aan waar het beeld naar toe gaat. Klanten moeten echt tevreden zijn met waarmee ze naar huis gaan.'

Direct ontkracht hij de fabel dat je een Boeddha altijd moet krijgen. 'Dat is echt een broodje aap. Je mag gewoon een Boeddha voor jezelf kopen. Dat is een verhaal dat uit 1893 stamt', meldt de winkelier.

'Veel mensen willen graag een beeld van een heilige, zoals Sint Antonius.Waar koop je die? Bij een abdij of op een webshop hebben ze daar wel beelden, maar nergens is er een winkel met een groot assortiment waar je even lekker rond kan lopen en het beeld kan zoeken dat bij je past. Dat wil je toch zelf zien en voelen', aldus Reijntjes. De ondernemer wijst er op dat hij duizend artikelen zo uit voorraad kan leveren die hij ook bij de klant thuis brengt.

Sjamala is gevestigd aan de Spiegelstraat 11-c en open van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. De winkel is telefonisch bereikbaar via 035-6911799. Meer informatie is te vinden op www.sjamala.nl.

Email Reageer op dit artikel. 0
reacties
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Opiniepeiling
Wie is de beste Hilversumse blogger?
Ai. De blogwedstrijd is niet helemaal gelopen hoe wij in gedachten hadden. De mogelijkheid om bezoekers te laten jureren, blijkt niet geliefd te zijn. Vandaar dat wij vandaag het roer omgooien. Een week lang kunnen jullie via de poll stemmen op jullie favoriete Hilversumse blogger. De prijs blijft hetzelfde: de blog achterop de Bode en een speciaal plekje voor de columnist op dichtbij.
Ga naar de peiling
Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland