kies plaats
zoek dichtbij
Wij werken samen met:

'Na een kwartiertje gingen de jassen al uit!'

WEESP - Het was de aftrap van de Buitenklas van de Kors Breijerschool dit schooljaar. De leerlingen van de twee groepen 7 hielpen vrijdag met het aanplanten van honderden struiken rondom restaurant Uit & Meer bij Fort Uitermeer.

Voor het tweede achtereenvolgende jaar nemen alle tweehonderd bovenbouwleerlingen deel aan het project. Leerlingen gaan in de natuur aan de slag (groep 5 en 7) of maken kennis met bijzondere mensen en organisaties in en rond Weesp (groep 6 en 8). Onder leiding van landschapsarchitect Niek Roozen gingen de kinderen aan de slag. 'De aanplant is een cadeautje van de Stichting Uiteraard Uitermeer voor het nieuwe restaurant bij het fort', aldus Paul Heere, ouder en een van de initiatiefnemers van de Buitenklas. De stichting heeft het terrein in beheer, vindt het belangrijk dat de natuurwaarde bewaard blijft en dat er meer publiek op het terrein komt. Nu er ook horeca op het terrein is, is dat ook een aandachtspunt voor de stichting. 'Er moesten ruim honderd struiken om het restaurant worden geplaatst. De stichting vond het een leuk idee om de kinderen van de Buitenklas in te zetten. Ze zijn razend enthousiast en bruisen van energie.' Lotte Geerlings, leerkracht van groep 7, vertelt dat de struiken die geplaatst zijn, vroeger werden gebruikt om het vee op de weilanden te houden. 'De kinderen hebben eerst historische informatie over het fort gekregen. Een medewerker van Landschap Noord-Holland vertelde ze hierover.'

Spannend

Daarna kregen de kinderen uitleg over het gereedschap. Dat was nodig, want het was origineel materiaal, niet speciaal op kinderen afgestemd. Niek Roozen begeleidde de kinderen met een aantal ouders bij het graven van gaten. 'Niek legde ze uit hoe diep de struiken moeten staan.' De kinderen werkten anderhalf uur met elkaar samen. 'Toen was de klus geklaard. We hadden ze de dag ervoor gezegd dat ze zich met laagjes moesten kleden, omdat het koud kon zijn. Maar na een kwartier gingen de jassen al uit, Zo hard waren ze aan het werk!' Geerlings vertelt dat de kinderen tijdens het graven ook van alles in de grond vonden. 'Van oude terracotta pijpen tot geoxideerd metaal. Dat maakte het nog eens extra spannend.'

De docenten, ouders en vrijwilligers van Uiteraard Uitermeer krijgen dit jaar een training natuurbeheer van Landschap Noord-Holland om de samenwerking nog verder te verstevigen. 'En de leerlingen van groep 7 komen dit schooljaar nog twee keer terug om bospaden aan te leggen en broeihopen te maken voor de ringslangen op het terrein.'

Email Reageer op dit artikel. 0
reacties
reactie verwijderen?

Jouw reactie wordt na publicatie beoordeeld door onze redactie. Het e-mailadres wordt niet getoond. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties te verwijderen c.q. aan te passen. Lees hier onze gebruikersvoorwaarden.

(u kunt deze service te allen tijde stopzetten door op de link in het e-mailbericht te klikken)

Heb je nog geen gebruikersprofiel?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:

Wachtwoord herhalen:
Ben je al geregistreerd?
Gebruikersnaam:

Wachtwoord:
Twitter Facebook
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:
  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
nieuwsbrief aanmelden / wijzigen

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Opiniepeiling
Wie is de beste Hilversumse blogger?
Ai. De blogwedstrijd is niet helemaal gelopen hoe wij in gedachten hadden. De mogelijkheid om bezoekers te laten jureren, blijkt niet geliefd te zijn. Vandaar dat wij vandaag het roer omgooien. Een week lang kunnen jullie via de poll stemmen op jullie favoriete Hilversumse blogger. De prijs blijft hetzelfde: de blog achterop de Bode en een speciaal plekje voor de columnist op dichtbij.
Ga naar de peiling
Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Een site van Telegraaf Media Nederland