kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

Meiden van Muiden versieren Muiderslot met wildbreien

MUIDEN - De Stitch 'n Bitchgroep Muiden richt zich sinds enkele weken op wildbreien; de textiele vorm van graffiti. De Meiden van Muiden, zoals hun roepnaam luidt, willen aandacht vragen voor het werk van de vereniging voor ontwikkelingssamenwerking Muiden en Muiderberg (VOMM) waarvoor zij zich per gebreide meter laten sponsoren.

In de herfst moet het honderd meter lange lint om het Muiderslot gereed zijn. 'Wij zagen het onmiddellijk zitten, toen de Meiden ons eind 2011 met hun wildbreiproject benaderden', vertelt Saskia Wakker van het Muiderslot. 'Maar wij verbonden aan het idee wel een meerwaarde in de vorm van een maatschappelijk doel. Zo kwamen we samen al snel uit op de VOMM, de locale organisatie die kleinschalige projecten ondersteunt in Latijns-Amerika.

Een berg

De kleurige band die in oktober uiteindelijk het Muiderslot zal sieren moet maar liefst tussen de tachtig en honderd meter lang worden en zeventig centimeter breed, zo berekenden de dames. Daarom verzonden ze voor het verkrijgen van garen en lappen een flink aantal mails aan vrienden, familie en bedrijven. 'En kregen we in één week al anderhalve vuilniszak aan garen binnen', vertelt Mirjam Polman, oprichtster van de Stich 'n Bitchgroep Muiden en initiatiefneemster van het wildbreiproject. 'Dat is echt een berg.' Het maakte één van de dames dermate enthousiast dat zij razendsnel met pen nummer 10 aan de slag ging en zo na een avond bijna een halve meter breiwerk kon tonen. Ook haken is toegestaan bij de wildbrei-actie en naaien mag eveneens, als de lap maar de vereiste breedte heeft en het materiaal kosteloos beschikbaar is gesteld.

Kletsen en breien

Het uit Amerika overgewaaide begrip 'Stich and Bitch' betekent letterlijk breien en kletsen en is het moderne alternatief van de ouderwetse breiclubjes. De Stich 'n Bitch dames van Muiden komen sinds 2010 elke dinsdag in de even weken bij elkaar in het Groene Kruisgebouw aan de Prinses Irenestraat. 'We begonnen met acht dames maar na een oproep op de Kabelkrant zijn het er nu veertien. Het is een enige groep in de leeftijd variërend van 28 tot 82 jaar', aldus Polman. 'Ook nieuwe breisters zijn natuurlijk welkom om aan dit project mee te werken.' Het breien op afstand om zo de nodige meter te halen, is toegestaan. 'Een moeder van één van onze dames is te oud om te komen maar wil wel lekker thuis meebreien. En dat kan', besluit Mirjam.

Strik

In oktober wordt het lint rond het Muiderslot feestelijk onthuld. 'We wilden het eigenlijk aanbrengen rondom het kasteel, compleet met strik, maar dat is niet toegestaan. Boren in het slot is verboden. Nu wordt het zigzaggend uitgehangen vanuit een van de ramen in de achterste torens en komt de strik bij de ingangspoort.'

Kijk op www.muiderslot.nl om de dames te sponsoren voor 2 euro per gebreide meter. Voor aanmelding of informatie kan een mail gestuurd worden naar meidenvanmuiden@hotmail.nl.



In kader plaatsen

Bombing

Het idee van wildbreien is om publieke objecten met kleurrijk breiwerk te versieren, persoonlijker en/of mooier te maken. De breisels kunnen aangebracht worden rondom bomen, lantaarnpalen, vuilnisbakken of ander straatmeubilair. Het inpakken van een voorwerp wordt bombing genoemd en omdat de kunstenaars vaak een spoor van breiwerken door een stad achterlaten heet het verschijnsel ook wel 'graffiti knitting'.

Waarschijnlijk is het wildbreien ontstaan in 2005 in Houston in de Amerikaanse staat Texas. Hier begon de groep Knitta Please met het door de stad heen ophangen van halve breiwerkjes omdat het weggooien ervan zonde is. Tevens wilde men de stad kleur en warmte geven. De laatste jaren heeft het wildbreien zich verder over de wereld verspreid en is het onder andere aangetroffen in Londen, Berlijn, Melbourne, Nederland en België. Ook zijn er wildbreisels aangetroffen op de Chinese Muur.



Email
Reageer op dit artikel. 0
reacties
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
Stelling
Ik voel me veiliger in de stationstunnel met veiligheidscamera's
Bekijk de resultaten
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland