Regio | 27 januari 2012
|
reacties (4)
|
Ingezonden door: G IJsvogel
HILVERSUM - Het plan Monnikenberg biedt kansen voor de natuur, zo staat te lezen op www.planmonnikenberg.nl. Het plan omvat verplaatsing en uitbreiding van het ziekenhuis en de bouw van 600 woningen, toegangswegen en parkeerplaatsen. Zijn dit kansen voor de natuur of voor de mens?
Rekensom
De gemiddelde gevolgen van 600 woningen in het bos van Monnikenberg zijn:
1320 bewoners
240 huisdieren (honden en katten)
720 auto’s met parkeerplaatsen en wegen
70 scooters, brommers en snorfietsen
Jarenlange bouwactiviteiten
Dat zijn bewoners die er gaan auto rijden, brommen, fietsen, joggen en wandelen. Loslopende honden en katten die in de bossen gaan struinen, er hun behoefte doen en wilde dieren verjagen en/of doden. En kinderen die er gaan spelen. Let wel: bezoekers, patienten, personeel en het verkeer wat dat met zich meebrengt naar en van het ziekenhuis zijn hierin niet meegerekend.
Gevolgen
De natuur is lang met rust gelaten op Monnikenberg met als gevolg: een bijzondere flora en fauna. Door dit plan zullen schuwe dieren zoals de das zich terugtrekken. Ook reeën worden nogal eens aangevallen door loslopende honden. Het aantal bijzondere planten zal verminderen of verdwijnen. De natuurbrug die even verder mogelijk wordt aangelegd zal minder zinvol zijn.
Meer is minder
Meer woningen in Hilversum betekent: meer mensen, meer verkeersbewegingen, meer fijnstof, meer lawaai, meer huisdieren en meer overlast. En dus minder ruimte, minder gezonde lucht, minder natuur en minder welzijn. En is dit trouwens wel een realistisch plan? De woningmarkt zit immers naar verwachting jarenlang op slot.
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 30 januari 2012