HILVERSUM - De eerste van de vijf woontorens van het grote Entrada-bouwproject bij het Centraal Station in Hilversum staat er. De hoogbouw steekt elf verdiepingen en 32 meter de lucht in. De bouw van Entrada verloopt zeer voorspoedig: woontoren nummer 1, Wisteria geheten, kan wellicht al eind maart worden opgeleverd.
Dat laatste is natuurlijk ook afhankelijk van de vraag hoe streng en langdurig de komende winter uitpakt. Dinsdag waagden zich rond de zestig belangstellenden in de bouwlift van aannemer Aalberts - met maximaal tien tegelijk - om vanaf de hoogste verdieping 360 graden in het rond te gaan kijken.
Conclusie: nu al is duidelijk dat vooral degenen die een van de penthouses gaan bewonen of een appartement kort daaronder een schitterend uitzicht krijgen over de stad en de wijde omgeving. Het was gistermiddag zo helder dat vanaf het dakterras de hoogbouw van Almere tot voorbij Utrecht aan de horizon te zien was.
Misschien kunnen de huurders er een gezamenlijke daktuin van maken. De volgende twee woontorens voor huurders gaan zich tooien met de namen Rosa en Clematis. In de laatste twee te bouwen gevaarten komen in totaal 51 koopappartementen.
Volgens communicatieman Alexander Bunt hebben zich inmiddels tweehonderd belangstellenden gemeld voor een van de negentig huurappartementen in Entrada. De meeste kandidaat-huurders komen uit deze regio, maar er zijn ook veel Amsterdammers, Utrechters en zelfs Bosschenaren bij. Vooral de penthouses zijn erg gewild.