kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met
Wij werken samen met:

#HGBT: Dichtbij de Hilversummer

HILVERSUM - Hilversum het gezellige weversdorpje waar jaren geleden de Veneta weverijen waren op de Oosterengweg, en in de Veerstraat waar ook een tapijtfabriek gevestigd was een weversdorpje bij uitstek wat later doorgroeide naar de omroepstad van Nederland.

Vanuit Hilversum werd het geluid gestuurd door middel van Radio en Televisie. Als jongen van negen jaar hielp ik de melkboer die woonde op de Soestdijkerstraatweg Klaas van Oosterom, en bediende de klanten in de wijken rondom dit gebied. Daar heb ik verkopen geleerd en leerde ik heel wat mensen kennen die ik jaren later weer tegen kwam in mijn huidige werk.

Willem van Kooten (Joost den Draaijer) heeft zijn pand op de hoek Soestdijkerstraatweg Alexanderlaan en daar kon ik zomaar binnen lopen de man wist veel van Hilversum en kende vele verhalen over de groenteman de bakker de sigarenboer zoals dat toen heette.

Willem een spraakmakende Hilversummer die woonde als kind op de Oude Enghweg kent ook heel veel leuke en interessante verhalen. Mieke Telkamp (waarheen gaat de weg) was ook een van de klanten waar ik als jongen thuis kwam en Frits Kroymans, Frits liep met zijn ouders langs ons huis aan de van Riebeeckweg met zijn ouders naar de Katholieke kerk.

We liepen te wandelen met mijn ouders en broertjes en zusjes op het gebied waar nu de snelweg ligt Soestdijkerstraatweg Oostereind daar zat een bekende Hilversummer Kunstschilder van Velsen die altijd prachtige tekeningen maakte, de man was een artistiek kapper en kunstenaar, hij knipte mensen thuis in zijn woonkamer en had altijd wel iets leuks te melden.

Ik kan nog uren praten over Hilversum, bekende en minder bekende Nederlanders waar ik nog steeds contact mee heb.

Wouter de Wild

Deze blog is ingestuurd voor Hilversum’s got Blogtalent (#HGBT). Een schrijfwedstrijd voor en over Hilversum. Meedoen? Dat kan! Leeshier meer over de wedstrijd.


Laat in de reacties jouw mening achter over deze blog. Met een cijfer, dan telt hij mee voor de eindbeoordeling.

Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 28 november 2011

Email
Reageer op dit artikel. 8
8 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen lifestylenieuws
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier
Facebook Twitter
aanmelden nieuwsbrief

Klik hier voor meer informatie en
voorbeelden van de gratis nieuwsbrieven

Agenda

Meer agenda

vacatures

meer vacatures

naar bovennaar bovennaar boven
 
Privacy
Een site van Telegraaf Media Nederland