kies plaats
zoek dichtbij
De informatie op deze pagina wordt u aangeboden in samenwerking met

Wietpas zorgt voor toename drugsrunners

1 / 1
zoom out

ROTTERDAM - De Rotterdamse VVD is bezorgd over signalen uit Maastricht, waaruit blijkt dat de invoering van de wietpas leidt tot meer drugscriminaliteit. Het aantal meldingen van drugsoverlast blijkt verviervoudigd ten opzichte van een jaar geleden.

“Weinig mensen willen zich laten registreren voor een wietpas, waardoor de straathandel toeneemt. De VVD Rotterdam vraagt zich dan ook af of de wietpas wel moet worden ingevoerd in Rotterdam”, aldus fractievoorzitter Maarten van de Donk.

De wietpas bestaat uit twee delen, het ingezetenencriterium en het besloten clubcriterium. Het eerste houdt in dat mensen uit het buitenland worden geweerd in coffeeshops, terwijl het tweede inhoudt dat alleen mensen die geregistreerd zijn softdrugs kunnen kopen in coffeeshops. In Maastricht pleit burgemeester Hoes nu al voor afschaffen van het tweede criterium. De VVD Rotterdam kan zich hierin vinden, en heeft gevraagd of de burgemeester dit ook voor Rotterdam wil bepleiten.

Ook het aantal drugsrunners lijkt niet te zijn afgenomen in Maastricht. De VVD Rotterdam vroeg hier al eerder aandacht voor, omdat veel drugsrunners in Maastricht van Rotterdamse komaf zijn. De VVD heeft de burgemeester gevraagd of nog steeds een groot aantal drugsrunners in Maastricht of elders in Nederland van Rotterdamse komaf is. Van de Donk: “Indien dit het geval is moet hier nog harder tegen worden opgetreden. Dan wordt het duidelijk dat een snelle loopbaan in de drugs weinig oplevert.”

Email
Reageer op dit artikel. 2
2 REACTIES TOT NU TOE
Houd mij op de hoogte van alle nieuwe reacties op dit artikel
Houd mij maximaal 1x per dag op de hoogte van nieuwe reacties op dit artikel
Bedankt voor je reactie
Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.
Bedankt voor je reactie
De redactie is op de hoogte gebracht van de klacht.
Bedankt voor je reactie
Je reactie is nu te zien bij het artikel.
Bevestig je reactie

Help ons de kwaliteit van de reacties goed te houden; vul hieronder jouw gegevens in. Of log in als je een dichtbij.nl account hebt.

Facebook Twitter
Naam
E-mailadres Je e-mailadres wordt niet op de site getoond.
Ik ga akkoord met de algemene voorwaarden

Je reactie wordt getoond zodra je op de bevestigingslink hebt geklikt in de e-mail die wij je sturen.

Login op dichtbij.nl

Vul hieronder je gebruikersnaam en wachtwoord in om in te loggen op dichtbij.nl Of maak een profiel aan en plaats voortaan moeiteloos je berichten

Gebruikersnaam
Wachtwoord Wachtwoord vergeten? Klik hier.

Dit is niet ok

Deze functionaliteit is alleen beschikbaar als je ingelogd bent en je een geldig e-mailadres hebt ingevuld en deze bevestigd hebt. Inloggen kan hiernaast, of:

  • klik hier om een e-mailadres aan je profiel toe te voegen of om een nieuwe bevestigings e-mail aan te vragen.
  • klik hier om je te registreren
Plaats je eigen nieuwsbericht
Heb je nog geen account? Registreer
Wachtwoord vergeten? Klik hier Nieuwsbrief ontvangen? Meer info
Facebook
Stelling
Tijd voor extra schoonmaakronde afvalcontainers
Bekijk de resultaten
Agenda

Meer agenda

Video
naar bovennaar bovennaar boven
 
 
Privacy | Disclaimer | Cookies
Een site van Telegraaf Media Nederland