112 |
02 maart 2011
|
reageer
|
Door Nerissa.Simpelaar, dichtbijredacteur
CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Drie Rotterdammers van 15, 16 en 17 jaar oud zijn dinsdagavond rond 23.00 uur aangehouden, nadat zij vier jongeren uit Capelle aan den IJssel hadden beroofd in het Schollebos en hen hadden beschoten met een luchtdrukpistool.
De vier slachtoffers uit Cappelle aan den IJssel van tussen de 18 en 19 jaar oud, voetbalden nabij de skatebaan toen het drietal op hen afliep. Door één van de verdachten werd direct een keer geschoten. De andere twee bedreigden de slachtoffers met een mes en boksbeugel en riepen dat zij hun spullen moesten afgeven. De slachtoffers renden weg, waarna er op hen nog enkele malen werd geschoten met het luchtdrukpistool. De jongeren zijn niet gewond geraakt.
De drie Rotterdammers vertrokken daarna zonder buit per fiets. Gewaarschuwde agenten kregen het signalement door en zagen het drietal fietsen. Ze hielden hen staande en troffen bij een fouillering onder meer de gebruikte wapens aan. De Rotterdammers zijn aangehouden en op het politiebureau ingesloten.