ROTTERDAM - Op dinsdag 29, woensdag 30 november en donderdag 1 december speelt het Rotterdamse gezelschap theatergroep Max. 3 keer Staal in de Rotterdamse Schouwburg (aanvang 20:30 uur). Op 3 november jl. beleefde de voorstelling haar Rotterdamse première in theater De Gouvernestraat.
Staal is een fysieke documentaire voorstelling voor jong en volwassen (M/V) over hoe het is om een jongen te zijn. Maar dan echt! Regisseur Moniek Merkx zorgt voor een spannende mix van theater, muziek (met live deejay!) en vechtsport.
Staal
Ergens in een niemandsland bevinden zich jongens. Zwijgende jongens die hun best doen om groot en sterk te zijn, die zich onttrekken aan de wetten van hun vaders en de armen van hun moeders. Jongens in de wachtkamer van het echte leven. Die een balletje trappen, een robbertje vechten en geduldig wachten tot het over is, dat groeien. Om tevoorschijn te komen als man, als echte man. Als krachtpatser, grappenmaker, carrièreman, rokkenjager, rebel of misschien gewoon als eeuwige puber.
Regisseuse Moniek Merkx: "Ik maak een documentaire voorstelling over hoe jongens mannen worden. Tussen 15 en 25 jaar zijn ze in de superkracht van hun leven. Zij zijn de roekelozen, ze durven alles en hebben vaak een sterk lichaam. Maar die kracht mogen ze in het dagelijks leven nauwelijks laten zien. In Staal zijn jongens stoer en sterk. Maar ze mogen ook klungelen, niet uit hun woorden komen, hangen, onhandig en pijnlijk kwetsbaar zijn. Ze trekken wat mij betreft ook hun camouflagepak uit."
Meer info en kaarten via www.rotterdamseschouwburg.nl/